Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Kocour, který pozoroval lidi Kocour, který pozoroval lidi Jeffrey Moussaieff Masson

Úžasná kniha! Pravdivá, hořká, krásná, bolestná i něžná. Je tam vše nádherně popsáno... O lidském chování ke zvířatům už před 10 000 lety. Jednoznačně mě chytla za srdce!

12.08.2011 5 z 5

Datum narození a jeho vliv na náš charakter Datum narození a jeho vliv na náš charakter Jitka Kadlecová

Kniha, kterou jsem v pubertě hodně listovala a nechala se jí řídit. Dnes už ne :)

05.10.2023 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Super knížka, jednoduše a prakticky uchopeno. Bez skepticismu - kdo si hraje se záměry a přáními, ví, že to funguje :) Více netřeba. :)

20.09.2023 5 z 5

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Krásné připomenutí si 4 dohod ve verzi "do kabelky" :)

18.07.2023 5 z 5

Když růže přestaly chrlit krev Když růže přestaly chrlit krev Vladimír Holan

Velmi zvláštní básně. Některé jsou moc hezké, k zamyšlení. A v některých je příliš mnoho abstrakce, která působí trochu jako štěrk při pádu na zem.

16.06.2023 3 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Prvních 70 stránek jsem si říkala, co to jako je a kde je ten přesah? A pak bum. Úplně mě to vystřelilo do krásných stavů uvědomění si. Krásná kniha :)

13.06.2023 4 z 5

Bordeline Bordeline Ivana Gibová

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavé. Mnoho autobiograifických prvků bych zde našla... A naštěstí i mnoho, které už jsou vzdálené. Ještě jí nechám doznívat.

03.06.2023 3 z 5

Muži pro zlost Muži pro zlost Beatrice Poschenrieder

I když si o hlavní hrdince myslím svoje a od napsání již uplynulo téměř 20 let, kniha byla čtivá, vtipná a přinesla mi ve správnou chvíli uvědomění, která měla přinést. :)

30.05.2023 4 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Povedená kniha :) Opět mě bavila :)

13.05.2023 5 z 5

Odvaha milovat Odvaha milovat Michal Čagánek

Taky moc krásné dílko a našla jsem si v něm spoustu pro mě zajímavých úvah. Ale i některé, které se mnou nerezonují úplně. Přesto super :)

08.05.2023 4 z 5

Moře i studánka Moře i studánka Michal Čagánek

Přečtena několikrát. Pokaždé si v ní najdu mnohé. Krásná :)

01.05.2023 5 z 5

Dokořán Dokořán František Halas

Básně jsou moc hezké, ale styl psaní mě trochu vytáčel, hlavně, že je to psané bez čárek, to mě na tom štvalo nejvíc :D Jinak pěkné a ráda si jí nechám v knihovně mezi další poezií :)

22.04.2023 4 z 5

Cesta do minulých životů hypnózou, regresí a elokací Cesta do minulých životů hypnózou, regresí a elokací Stanislava Boušková

Já tedy podle názvu a popisku čekala něco jiného. Knihu jsem rozečetla a prolétla, snažila jsem se najít něco, co by mě zaujalo. Ale asi jsem původně čekala něco jiného. Ach, to očekávání. Styl psaní mě taky trochu odradil, rušil. Přesto knihu nechci schazovat, určitě si najde své publikum. Jen já jsem si tedy dovolila jí poslat dál.

18.04.2023 3 z 5

Ho’oponopono - Havajský rituál odpuštění Ho’oponopono - Havajský rituál odpuštění Ulrich Emil Dupreé

S touto knihou dostalo Ho'oponopono nový rozměr:) znala jsem ho dlouho, fungovalo. Ale tak nějak... Teď jsem ho pochopila do hloubky, s knížečkou pobyla pár týdnů, důkladně praktikovala a hlavně jsem více pochopila a procítila, jak to funguje. Přidala jsem si k tomu i vizualizační techniky a wooow. Zůstane po ruce :)

16.04.2023 5 z 5

Ladění Ladění František Halas

Některé jsou moc hezké a některé úsměvné, některé mě nechytly vůbec.

11.04.2023 3 z 5

Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, které jsou léčitelné přírodními prostředky Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, které jsou léčitelné přírodními prostředky Rudolf Breuss

Knihu mám v knihovně už dlouho, chtěla jsem jí vyřadit, ale je v ní spousta věcí, které se můžou hodit. :)

10.04.2023 3 z 5

Ticho v oranicích Ticho v oranicích Ladislav Stehlík

Knížečku jsem si přečetla 2x a některé básně se mi líbily moc, budu se k ní ráda vracet.

06.04.2023 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

(SPOILER) "Jak se mám naučit být opravdovou ženou?"

"Nejdřív je potřeba, abys poznala dobře samu sebe a přijala se takovou, jaká jsi. Musíš být jen ty, ty sama a nikdo jiný. Často utváříme vlastní život skrze identitu jiných lidí a snažíme se fungovat podle modelů, které nám někdo podsouvá zvenčí. Pravděpodobně tě hodně ovlivnila tvoje matka a jejím prostřednictvím tvá babička, teta, přítelkyně nebo jiné ženy z tvého okolí. Jsou to kousky, ze kterých sis utkala jakousi pokrývku. Ta tě měla uchránit před ostatními, ale kvůli ní nejsi šťastná. Opravdová žena zjistí, kdo skutečně je, a pak kráčí zcela vědomě svou vlastní cestou."

28.03.2023 4 z 5

Noční jízda aneb 12 opravdu erotických povídek Noční jízda aneb 12 opravdu erotických povídek Anna Hebr

Příliš jednoduché, nepropracované... Přečteno, ale nenadchlo.

23.03.2023 2 z 5

Jak připravit dokonalou svatbu Jak připravit dokonalou svatbu kolektiv autorů

Kniha se mi dostala do rukou náhodou, ale zaujaly mě komentáře o krásných fotkách, tak jsem se na ty fotky chtěla podívat. Asi jsem slepá a nebo skutečně pointou dokonalé svatby je, mít sladěné květináče, vázy, příbory, mašle, kytky, skleničky, vše do x stylů, ubrousky složené do všelijakých tvarů a bůhví, co ještě? Komentáře na věci, co se mě netýkají, většinou nepíšu, ale občas žasnu, jaké paralelní reality vedle sebe koexistují a co je v té které pro koho důležité.

21.03.2023