Bublushka Bublushka komentáře u knih

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Na knihu jsme jednou sáhla když jsem si měla vybírat knihu k vánocům ,ale přebila ji jiná. A pak mi náhodou na ni padl pohled v knihovně a já si ji musela půjčit. A to bylo jen dobře. Něco tak skvělého jsem dlouho nečetla. Bylo to úžasně napínavé a já hltala a hltala jednu stránku za druhou a nemohla jsem se odtrhnout Autor umí skvěle pojmout příběh, hrdinové vám brzy přirostou k srdci a vy chcete víc a víc. Při scénách ze zpustošeného New Yorku mi běhal mráz po zádech. Bylo to tak propracované, že jsem se úplně cítila jako bych mezi hrdiny byla. Do konce jsem nedutala a netušila jak to vlastně může dopadnout dobře. A dopadlo. Jezdci časem je opravdu úžasná kniha kterou budu číst ještě hodněkrát. Doporučuji, je to něco úžasného.

25.02.2014 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Když jsem na tuto knihu sáhla tušila jsem, že bude dobrá a bylo to tak.
U této knihy jsem se velice divím, že je v dětské knihovně protože byla dosti drastická a krutá. Také tam byl upravené pohádky někdy vtipně, někdy krutě a někdy tak, že to zaráželo. Je to moc hezky napsaný příběh a je velice čtivý. Je to kniha pro už starší čtenáře, ale mě pro úplně dospělé (ti si to ale taky mohou přečíst ).
Určitě ji mohu vřele doporučit. Je to skvělá kniha. A nabízí mnoho věcí k zamyšlení.

03.01.2014 5 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Kniha je celou dobu zajímavá a občas není lehké se od ní odtrhnout. Skončila jaksi ukončeně, ale stále má otevřený konec, který nutí k přečtení dalšího dílu, který dodufám, že co nejdřív vyjde.
Knihu můžu vřele doporučit. Mě se velice líbila. A ve spojení s krásnými obrázky se bude líbit určitě i vám.

03.01.2014 4 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Oba hrdinové zažíjí spoustu nebezpečných situací a jejich příběh se časátečně propjuje.
Celá kniha je stále čtivá. Po jedné kapitole je člověk hned zvedavý co se asi děje dál. A konec se čte jedna báseň. Kniha není jen tak nadarmo nazvána nejlepší knihou pro mládež za rok 2009.
Knihu můžu vřele doporučit, sice je tam občas zmatek a chos, ale díky typu psaní se na to vždy rychle zapomene a o nic nepřijdete.
A pozor varování: kniha končí tak, že si prostě musíte sehnat pokračování

03.01.2014 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Od knihy jsem čekala něco zcela jiného vůbec ne to, že bude skvělá. Svět Diabla je jen lehké pozadí skvělého příběhu který by fungoval i jinde. Knaak je skvělý spisovatel a napsal skvělou knihu, která se četla jedna báseň. Originální zápletka a moc milý styl vyprávění. Vřele doporučuji.

29.10.2013 5 z 5

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Je to zvlátní kniha o které si dosud nevím co myslet. Na jednu stranu nebyla špatná, ale na druhou nechápu co autora přimělo poslat jí do ciziny. Místy, tedy vlastně skoro furt byla hluchá místa. A rozebírání toho, že se hlavní hrdina pozvracel bylo divné. Navíc se moc nedělo no a knihu bych znova nečetla, ale zas tak špatné to nebylo...

19.05.2013 2 z 5

Zakletá Ella Zakletá Ella Gail Carson Levine

Moc roztomilá kniha, která se skvěle čte a je o moc lepší než film, který je taky fajn.
Možná si spisovatelka mohla odpusti scénu se střevíčkem, ale to neva.
Knižka byla nápaditá, četla se sama a já si jí určitě přečtu znova, protže Ella mi přirostla k srdci.

19.05.2013 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Na poslední díl odkazu dračích jezdů jsem se těšila jako malé díte, ale chvíli trvalo než byl v knihovně k dispozici. A pak jsem ho měla doma a četla a četla a četla.
Celá série je skvělá a díl od dílu se styl psaní zlepšuje a tak je poslední díl to nejlepší. Eragon se Safirou už nejsou žádné bábovky a ohání se mocí, která však stále nestačí na Galbatorixe. Čtenář s nimi dýchá a fandí jim aby Galbatorixe porazili. Ale stejně jako oni netuší jak na to.
Tetno díl byl ale zároveň nejkrutější což mu však přidávalo na skvělosti. Paolini svým hrdinou házel pod nohy stále větší klacky, ale přidal jim na nohy pružiny aby měli naději pro přeskok. Je pravda, že se pružiny někdy zadrhly, ale ke konci přeskočily všechny klády. Oprvadu oceňuji scény z jeskyně a hory duší, kde mě mrazilo v zádech. Popis zvláštních bytostí znetovořených magickou "radioaktivitou" ve mě vyvolával strach a spoelčně s hrdiny jsem od nich chětla být co nejrychleji pryč. Příběh se začla rozjíždět do nečekaných prostorů a já byla mnohokrát příjemně překvapena tím, kam směřuje. Všechny postavy byly uvěřitelné a tak skvělé. Jen bylo moc málo prostoru dáno Angele, ta je nejlešpí a zasloužila by si snad samostatnou knihu (omluva na konci mě neukojí :)). Láska mezi Eragonem a Ariou začla nězně nabýváat rozměrů, ale nikam moc nevedla. Mají logické argumenty proč spolu nebýt, ale i tak mě to rozesmutnilo. A Eragon jí měl dát aslespoň jednoho hudlana :-).
Jo kniha se moc povedla, byla skvěle napsaná, ale na mě i tak moc dlouhá. Svým způsobem jsme ráda, že série skončila i když se v příběhu může mnoho dít. Místy jsem se totiž trošku nudila.
Kniha byla jako příjemné setkání se strarými známýmií o kterých víte, že si s nimi vždy dobře pokecáte, ale nijak vás nermoutí když je dlouho nevidíte.

07.05.2013 5 z 5