Boruvka22 Boruvka22 komentáře u knih

Ztracený rok Ztracený rok Katherine Marsh

Jsou knihy, které si přečtete jednou a stačí, tahle k nim patří, ale v dobrém slova smyslu. Je to díky silnému zážitku a kniha se vryje do paměti.
Důležitá část historie, která by se neměla rozhodně zapomínat.
Kniha není jen pro mládež, ale i pro dospělé. Rozhodně doporučuji přečíst.

08.05.2024 5 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Krásná knížka, dosti emotivní, doprovázená krásnými ilustracemi.
Samotného žraloka, jsem si musela vyhledat a je to velmi obdivuhodný tvor o kterém jsem neměla tušení, že existuje. Což jsem ráda, že mě kniha takhle obohatila.
Doporučila bych knížku i dospělým čtenářům.

01.11.2023 5 z 5

Nebe Nebe Mieko Kawakami

Uf, tak tohle bylo hodne zvláštní dílo. V knize je mnoho úvah, což mě zrovna moc nebavilo. Přesto kniha byla místy čtivá a svým způsobem zajímavá. Samotná šikana byla dosti krutá. Takže nečekejte obyčejné naschvály

13.09.2023 3 z 5

Francouzský cop Francouzský cop Anne Tyler

Tohle byla velmi zvláštní rodinka. Matku Mercy jsem nějak nemohla vystát, jinak ostatní postavy byly v pohodě.
Je to průměrná kniha, nenadchne ale taky neurazí. Takové oddechové čtení.

04.02.2024 3 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Knihu jsem si vybrala na základě obálky, očekávala jsem, že jedna z hlavních postav bude muslimka a ono nic. Žádná muslimka tam nebyla a ani se to neodehrávalo v Arabských zemí, proto vůbec nechápu, jak mohli zvolit tuhle obálku, ale budiž. Ze začátku jsem to četla jedním dechem, problémy s početím a upadající manželství. Jenže pak se to začlo ubírat úplně jiným směrem, než bych čekala a začínalo to být celé přitažené za vlasy. Posledních 30 stránek jsem trpěla a chtěla ať už to konečně skončí. Škoda, slibní začátek a zbytek hoodně nic moc.

29.09.2023 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

První část knihy mě hodně bavila a nemohla jsem se odtrhnout a čekala jsem, co z toho vyleze. Druhá část, tak to šlo pomalu dolů a říkala jsem si, co to sakra čtu. Třetí byla zase opět čtivá. Celkové pozadí příběhu bylo absurdní, jak se ale dá očekávat u hororu.

14.08.2023 3 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Zase velmi povedená kniha. Čtenář se vžije do hlavni postavy a prožívá s ní všechny strasti, obavy, ale i radosti. Autorka nás dokonale vtáhne do děje.

19.06.2023 5 z 5

Hilda a domácí skřítek Hilda a domácí skřítek Stephen Davies

Poutavý příběh o kamarádství a dobrodružství. Kniha byla někdy docela strašidelná, na to že je to určené pro děti od 6 let, ale knížka se krásně četla.

16.04.2023 5 z 5

Cesta do země snergů Cesta do země snergů Veronica Cossantelli

Velmi krásná pohádka s ponaučením, lehce se četla. Bylo by super kdyby tuhle knížku zfilmovali. Podobnost s Hobitem je víc než očividná.

07.04.2023 5 z 5