Booky84 Booky84 komentáře u knih

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Opět krásná pohodovka, ale předchozí díly jsou přeci jen lepší.

09.09.2020 4 z 5

Karlík a velký skleněný výtah Karlík a velký skleněný výtah Roald Dahl

První díl se mi líbil více, ale stejně jsem se smála - kniha opravdu nejen pro děti.

28.08.2020 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Kniha se četla lehce, ale ten děj mi přišel přitažený za vlasy.

24.01.2020 3 z 5

Otřesné dějiny českých zemí Otřesné dějiny českých zemí Martin Pitro

Občas vtipná kniha jak textem tak ilustracemi.

18.01.2020 3 z 5

Hra králem Hra králem Michael Dobbs

Úžasná politická kniha, hustá zápletka a ten konec byl pro mne hodně velkým překvapením.

16.10.2019 5 z 5

Příjemná a pohodová kniha, nejen pro milovníky knih.

28.09.2019 4 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Klasická detektivka, pohodové čtení s kouskem humoru. Kniha se četla lehce a nemohla jsem se odtrhnout, a i zápletku jsem nakonec odhalila.

03.06.2019 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Kniha si mi moc líbila, zaujala mne už podle anotace a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Celkový děj knihy mne naprosto pohltil a už se těším na další díl.

17.01.2018 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví:  Amerika Kulturní a přírodní dědictví: Amerika kolektiv autorů

Amerika je obrovský světadíl s rozmanitou a nádhernou přírodou a zajímavou historickou kulturou - např. Mayové a Inkové.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví: Asie Kulturní a přírodní dědictví: Asie kolektiv autorů

Kromě kultury a přírody tentokrát oceňuji i samostatné kapitoly o náboženství - budhismus, hinduismus a islám.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví: Afrika, Austrálie a Oceánie Kulturní a přírodní dědictví: Afrika, Austrálie a Oceánie kolektiv autorů

Další krásná kniha, díky které jsem si mohla "procestovat" část světa.

Planeta Země Planeta Země Otto Zwettler

Planeta země je prostě fascinující.

11.02.2022 5 z 5

Krajina a přírodní památky Krajina a přírodní památky neznámý - neuveden

Jedním slovem - nádhera. Hlavně ty fotografie.

Zvířata a rostliny II Zvířata a rostliny II Leo Sigmund

Další čtení o zvířatech a rostlinách, tentokrát druhá část země - hezké fotografie jsou samozřejmostí.

Zvířata a rostliny I Zvířata a rostliny I Leo Sigmund

Při pročítání a prohlížení této knihy jsem si říkala, jak je ta fauna a flora na naší zemi rozmanitá a úžasná.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví: Evropa II Kulturní a přírodní dědictví: Evropa II kolektiv autorů

Další fajn čtení a hlavně prohlížení moc hezkých fotografií - nejraději mám místa, která jsem měla možnost navštívit.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví Evropa I Kulturní a přírodní dědictví Evropa I Jana Bočková

Základní čtení o krásných památkách a k tomu nádherné fotografie - líbí se mi mapy, kde jsou jednotlivá místa vyznačeny.

11.02.2022 5 z 5

Národy světa Národy světa kolektiv autorů

Ač se jedná o velice útlou knihu, tak je plná zajímavých informací a nádherných forografií.

11.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí – Gotika Architektura českých zemí – Gotika Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří kostel sv. Bartolomějě v Plzni, Karlův most v Praze a kostel sv. Barbory v Kutné Hoře.

05.02.2022 5 z 5

Koloseum: Římská aréna smrti Koloseum: Římská aréna smrti Peter Connolly

Moc hezká kniha - Koloseum mám ráda, protože jsem měla možnost ho navštívit a číst si o něm mne moc baví, stejně jako historie.

06.11.2021 5 z 5