Booktwins Booktwins komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

TOHLE WAAU!! Neskutečná jízda! Už po grafické stránce je tato knížka opravdu výjimečná, protože se zde objevuje mnoho protokolů, zpráv, map a celkově je to skvělé! Pia i Ravi jou naprosto dokonalí hrdinové a děj je snad vrchol všeho! Nečekané zvraty, konec který vás zabije a je to opravdu skvěle napsané. Na to že je to young adult a ještě thriller, je to jeden z nejlepších, co jsem četla. Obě fakt moc doporučujeme, jedna z našich nejoblíbenějších knížek. 5/5

12.11.2020 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

3,5/5
Na začátku to mělo takový potenciál!! Skvěle rozjetá kniha, fantasy linka a romantika, která se tam nějak začne rozrůstat...potom přehnaný příběh, který se hrozně nedotáhl a ta akce, kde mě to mělo bavit nejvíc, tak mě bavila úplně nejmíň. Navíc ta romantika na konci byla hrozně vynucená a nesedla tam. Potom, co jsem zjistila, že je to série, jsem malinko změnila pohled na tu knihu, jsem zvědavá, jak to půjde dál, ale jsou prostě i lepší knihy.

06.04.2021 3 z 5

Hortensie de Beauharnais Hortensie de Beauharnais Izabela Michlian Straková

Jedna z mých prvních historických knih a nebylo to vůůůbec špatné. Na mě to ubíhalo hrozně pomalu, ale věřím, že některým lidem se to bude hrozně líbit, protože to má zvláštní atmosféru, která tomu příběhu dodává to pravý ořechový. Mně se to moc líbilo jen se mi to četlo fakt pomalu a musela jsem si na to vyhradit hodně času, takže jsem si to ani pak tolik neužívala...každopádně si myslím, že to zaujme hlavně starší generaci než jsem já.

07.03.2021 3 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Další sedmiláska, která byla o něco lepší než Vypůjčený život. Celá kniha je napsaná dopisy, takže se to čte opravdu rychle. Hlavní hrdinové nejsou špatní a nemohla jsem si moc stěžovat. Co mi ale vadilo byla taková ta formálnost nebo, jak to říct, protože si ty postavy dost často vykaly. Prvních padesát stran jsem to chtěla vyhodit z okna, ale pak se to malinko rozjelo a nebylo to tak hrozné. Knížka má málo stran, takže ji nebudete číst tak dlouho. Upřímně si moc nepamatuji o čem to bylo, což taky něco znamená.
3,3/5

12.11.2020 3 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Tohle bylo tak sladký! Sledujeme tu příběh Jacka a Laurie v 10 letém časovém rozmezí, kde se mnohokrát setkají, zlomí si srdce a stane se toho mnohem víc...Stránky vám ubývají pod rukama rychlostí světla a jelikož tu jsou kapitoly z pohledu obou postav je to o to lepší, protože vidíte pohled na situaci od obou lidí. Chápu lidi, kterým se to zas až tak nelíbilo, ale mě to dostalo už jen z toho důvodu, že je to tak skvěle rozvržené. Neuvěřitelně jsem si to užívala a prožívala jsem to, protože jsem potřebovala vědět, jak to skončí! Konec mě tak uspokojil, že jsem se málem roztekla na zem. Je to skvělá vánočně naladěná kniha a moc doporučuju! 5/5

12.11.2020 5 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Zajímavá knížka, která mě začala bavit cca až od 150 strany, kde nabrala obrátky a konec se mi docela dost líbil. Hlavní hrdinka tomu dodávala ten šmrnc a za mě to nebylo špatné. Když se na to tam zpětně dívám dala bych něco mezi 3,5-4 hvězdami.

12.11.2020 3 z 5

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

Tohle je ta typická knížka pro náctileté, při které nemyslíte, jste naprosto ponoření do té tragedie, co se Aphry děje. Nečekejte nějaký hluboký příběh, je to čistě romantická kniha, která se odehrává na střední škole, řeší se zde vztahy a přátelství a ty typické problémky teenagerů. Hlavní hrdinka se chovala občas jako nána a děj byl kapánek přeplácaný, ale jinak mě to dost bavilo a svůj účel to splnilo.
4,5/5

12.11.2020 4 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Když jsem knížku dočítala, tak jsem si říkala, že to tak hrozné není, ale postupem času mi vlastně došlo, že to bylo docela špatné. Většinu času se tam nic moc neděje, nebavilo mě to ani stejným způsobem jako Den a hlavní protagonisté eeeh? Já si ani pořádně nepamatuju ty jména a děj a to už je fakt, co říct :). Sice to mělo docela dobré poselství a romantiku, ale znovu bych si to určitě nepřečetla

07.03.2021 2 z 5

Síla hlasu Síla hlasu Martin Rousek

Teď asi jediná negativní recenze, která tu bude, ale bohužel to tak je. Oscar mi upřímně moc nesedl, ale prvních 50 stran a posledních cca 30 stran bylo super a daly se číst zbytek mi přišel nezáživný a nijaký.. já si nemůžu pomoct, ale moc jsem nepochopila ani to s tím hlasem a bylo tam dost nedořešených věcí, které by mě i zajímaly. Někdy jsem z toho měla hrozně smíšené pocity a chtěla jsem to prostě dočíst.
3-3.3/5 - fakt se nemůžu rozhodnout na hodnocení, protože z toho mám stále hrozně smíšené pocity

12.11.2020 1 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

No.. upřímně tohle bylo úplně mimo můj vkus, který normálně čtu. Hrozně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, než me to začalo bavit a vůbec mě nezajímali ty osudy a příběhy hlavních postav. Snad jediná dobrá věc na téhle knížce je Olivia, která to tam dost zachraňovala, ale jinak se mi to moc nelíbilo a stoprocentně je to pro mnohem starší lidi než já :D
2,5/5

12.11.2020 2 z 5

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Upřímně se mi víc líbil ten první díl.V tom prvním díle bylo více toho reálného života a tohle bylo čistě o tom příběhu a tak. Hlavní hrdinku jsem si tady mnohem víc oblíbila a Lucy byla taky skvělá. S koncem nejsem moc spokojená, protože za mě to konečně rozuzlení a tak skončilo zvláště. Knížka je o něco strašidelnější než předchozí a někdy mi šel mráz po zádech, ale ten námět a dej to prvního dílu mi sedl o něco více. Každopádně vám tyto knížky doporučuju, protože to jsou slušně thrillery, které se dobře čtou. 4,2*/5*
~ Sába

14.07.2020 4 z 5