DancerJaneBooks DancerJaneBooks komentáře u knih

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Jak jsem byla malá, tak jsem tuhle knížku zbožňovala. Krásné ilustrace.

Máme rádi koťata Máme rádi koťata Milly Brown

Nádherná kniha. Dostala jsem ji před pár lety od mé sestřenice na Vánoce a je moc krásná :)

02.02.2018 5 z 5

Hádanky a povídačky děda Kořena Hádanky a povídačky děda Kořena Korněj Ivanovič Čukovskij (p)

Vtipné povídačky a chytré hádanky se vždy hodí :)

Neuleť, ptáčku Neuleť, ptáčku Milena Lukešová

Krásná dětská a veselá knížka plná krásných ilustrací.

02.02.2018 4 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Úplně boží kniha. Jedna z nejlepších a nejhezčích knih od Jacqueline Wilsonové. Byla dojemná a líbilo se mi, že se to odehrává v roce 1953. Byl nádherný i doslov knihy, jak Elsie povídá o tom, že je momentálně ještě starší než tehdy její babička a že už uběhlo šedesát let, ale že je Alžběta II. pořád královnou atd. Prostě skvělá kniha.

31.01.2018 5 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

OBSAHUJE SPOILERY
Je to krásná kniha. Je plná fantazie a přání. Líbilo se mi, že to bylo tak trochu chvíli propojené s knihou Pět dětí a skřítek, když si Rosalind přála aby se setkala s Anteou, Janou, Robertem a Cyrilem. U téhle knížky je taky dobré, že když ji čtu, mám dojem že to dobrodružství prožívám s nimi.

31.01.2018 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Tahle kniha se mi hodně líbila. Moc se mi do ní ze začátku upřímně nechtělo, ale potom jsem se do ní začetla. Sice není vyprávěná hlavní postavou, jak jsem zvyklá, ale i tak jsem se do její role vcítila. Už se těším, až budu číst další díly, protože vůbec zatím nevím, jak to dopadne.

21.01.2018 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

(SPOILER) Tahle kniha se mi líbila, líbilo se mi na ní, že se tam neřešila jenom jedna věc, ale hned několik. Mně vůbec nevadilo, že konec nebyl nějaký moc velký. Bylo tam toho hodně ke čtení atd. Ale naštvala mě poslední věta :) : ,,Teprve to začalo." Ale i tak to je skvělá kniha a dobrá série a hlavně, že vím kdo je ta Secrecy. Škoda, že Kerstin Gierová nevydává víc knih.

Družička k pronájmu Družička k pronájmu Jacqueline Wilson

Kniha se mi líbila, byla to taková oddechová knížka. Děj byl hezký a originálně vymyšlený. U postav od téhle autorky se vždycky vcítím do té postavy, která to vypráví. Sice je tahle kniha určená pro mladší čtenářky, ale mě hodně bavila. Bavila mě taky protože tam byly i Marty a Melissa z knihy To nejhorší na mé sestře, kterou jsem už četla a taky mě bavila.

Zastavte ji někdo! Zastavte ji někdo! Caleb Krisp

(SPOILER) Tahle kniha se mi líbila. Líbila se mi celá série a myslím, že nejlepší díly byly poslední dva. Překvapil mě konec, protože jsem chtěla ať je Ivy pořád taková, jaká byla. Ale i tak taková doufám zůstane (i bez hodinového diamantu :D ). Akorát má už domov a mámu a jsem ráda, že je šťastná. Moje oblíbená postava je slečna Frostová. Nevím proč, ale je mi strašně sympatická. A samozřejmě Ivy, o které to celé je a vypráví to.

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha se mi hodně líbí. Líbí se mi, protože Liv je mi hodně sympatická a jsem ráda, že to vypráví ona. Má skvělý smysl pro humor, takže někdy, i když se tam řeší třeba nějaký problém, tak je to zábavné. Už se hodně těším na závěrečný třetí díl, protože se konečně dozvím, kdo je Secrecy.

17.12.2017 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Tato kniha je někdy smutná a někdy vtipná. Jsou tam moc dobře popsány pocity, takže jsem se vždycky vcítila do role Keiko. Je to jedna z nejlepších knížek Jacqueline. Amaryllis se rozhodně snaží, ale někdy jí to prostě nejde.

22.11.2017

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Kniha se mi moc líbila, protože tam byly dobře vyjádřené emoce, byla dojemná, někdy veselá, někdy smutná. Četla se dobře, protože je hodně napínavá, pořád se tam něco děje a je vyprávěná v 1. osobě, takže se do role Elly krásně vcítíte.

Neřízená střela Neřízená střela Caleb Krisp

Kniha se mi hodně líbila. Podlě mě je dokonce i lepší něž první díl. Je hodně napínavá a vypráví to ta Ivy, takže se to dobře čte. Už se těším, až si přečtu třetí díl, protože tenhle díl autor ukončil docela napínavě.

Chodící pohroma Chodící pohroma Caleb Krisp

Tahle kniha se mi moc líbila. Líbilo se mi na ní to, že to vyprávěla ta Ivy (v 1. osobě) a bylo to dobrodružné. Četla se dobře, je hodně napínavá.

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Tahle kniha se mi líbila, je od mé nejoblíbenější spisovatelky a je to zajímavý a dobře napsaný příběh.