Bolomsson Bolomsson komentáře u knih

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Opět příjemná historická oddechovka s tím rozdílem, že středověkou Prahu střídá italský Milán a oblast Lombardie, kde je Tomáš v počátcích svého působení nadšený, ale postupně zjišťuje, že život zde nebude tak bezproblémový, jak se na první pohled mohlo zdát. Druhý díl je snad ještě lepší, než první. O zvraty a napínavé situace zde není nouze. Opět velice čtivé a pobyt na Castello Nuovo byl pasáží knihy, která mě osobně bavila nejvíce, i když….slabé pasáže se v této knize hledají opravdu těžko:-). Znovu hodnotím 5* a s chutí do závěrečného dílu;-).

03.07.2017 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Velice příjemná a napínavá historická detektivka z období vlády Václava IV., která se četla jedním dechem a zabralo mi pouhé dva dny, než jsem se ocitl na poslední stránce knihy a již teď se těším, až začnu číst druhý díl:-). Hrozně mi sedl styl psaní, popis tehdejší doby a atmosféry Prahy, především Starého Města a mnohé pasáže knihy jsou i velice zábavné, takže kniha nepostrádá jak napětí a spád, tak smysl pro humor. Kniha mě mile překvapila.

30.06.2017 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Hezká kniha, avšak Ranhojič byl z mého pohledu ještě o stupínek výše, co se kvality a krásy příběhu týče. Úvod knihy mě až tak nenadchl, ale s přibývajícími řádky jsem se do děje vtáhl a nakonec musím hodnotit velice pozitivně. Hezká kniha, která nám přiblíží americkou válku Severu proti Jihu, život indiánů a jejich postupné vytlačování, pohrdání jimi a v neposlední řadě je kniha plná lékařských poznatků a metod tehdejší doby z pozice hlavních vykonavatelů Šamana a jeho otce Roba J. Colea.

29.06.2017 4 z 5