blazkoma blazkoma komentáře u knih

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Chlapec a jeho lišák. Na tuhle knihu jsem se těšila a o to víc mě mrzí zklamání, jaké jsem cítila po jejím přečtení. Věděla jsem, jak smutný a dojemný to bude příběh a čekala jsem, že mi zlomí srdce, ale působil na mě jen ploše a neuspokojivě.

10.09.2017 2 z 5

Náhle sami Náhle sami Isabelle Autissier

Na první pohled docela nenápadná kniha, která nezaujme formátem ani rozsahem, o to intenzivnější je ale její obsah. Tváří se jako nevinný cestopisný román, dokud se její hrdinové neocitnou v samotném pekle.
Nezbývá jim než bojovat o holý život, nejen s divokou přírodou, ale i sami se sebou. A pokud přežijí, jak moc se na nich takový zážitek podepíše, jak moc je změní, jak se vyrovnají se svými činy...
Kniha vás přiměje si uvědomit, kolik věcí považujeme za samozřejmost a ptáte se sami sebe, co všechno jsme schopní udělat, abychom přežili.

08.08.2017 4 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Nejvíc mě zaujalo, že knihu napsali dva lidé a všechny kapitoly do sebe přesto perfektně zapadají. Je to milá romantická komedie o první lásce, promarněných příležitostech a druhých šancích. Místy byla kniha možná trochu zdlouhavá, ale to mi nijak nebránilo, abych se do příběhu ponořila.

05.10.2016 4 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Příjemná odpočinková kniha s řadou zábavných scén. Je ideální, když chcete na chvíli vypnout a nechat se vtáhnout do odlehčené atmosféry protkané řadou nešťastných příhod směřující ke šťastnému konci. A navíc se zde objevuje (i když bez jasného vysvětlení) okouzlující Audrey Hepburnová. Ovšem nezlákala mě, abych si přečetla i pokračování. Nenadchne ani neurazí.

30.09.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se četla sama a přestože bylo těžké se odtrhnout, je v knize řada věcí, které mě rozčilovaly. Určitě je to tím, že nejsem cílovou skupinou, ale být mi tak 12-15 let, sháněla bych se po dalších dílech série.

16.11.2023 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Mám ráda Jojo a její knihy, ale tahle nebyla pro mě. Po 'Než jsem tě poznala' byla tato kniha zkrátka zklamáním.

23.01.2018 2 z 5

Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi Charlie Jane Anders

Tak tohle bylo divné. Asi jsem očekávala něco zdaleka jiného, ale i tak jsem se místy bavila. Chybělo mi větší propracování tohoto světa i postav a vysvětlení tolika věcí, které mi nedávaly smysl.

12.10.2017 3 z 5

Cesta do hlubin českého školství Cesta do hlubin českého školství Milan Kocmánek

Smutná realita

22.08.2017 5 z 5

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Velmi dojemný příběh rodiny poznamenané po generace tragickou událostí. O chlapci, který se snaží najít tělo svého mrtvého strýce, aby všechny tím napáchané škody napravil. Jen chce, aby byli jako každý jiná rodina, aby byli šťastní.
Kniha mě zaujala už na první pohled a stále si nejsem jistá, jestli si ode mě nezaslouží vyšší hodnocení. Ale tak moc jsem se musela nutit k dočtení..

22.08.2017 2 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Kouzelníci v nádherných kabátech a zlodějky v klučičích šatech.. co víc si přát. Byla jsem příjemně překvapená, nečekala jsem, že mě kniha tak lehce vtáhne do děje, nebo že si oblíbím hlavní ženskou postavu, vůči kterým bývám dost skeptická.

26.01.2017 5 z 5