Blancheerka Blancheerka komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Veselá pohodičková záležitost, která mi až do úplného dočtení odlehčila každý den :)

07.07.2016 3 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Líbí se mi, že autor nevynechává detaily, které např. Petiška, zaměřen na své dětské čtenáře, záměrně vynechává (např. incest, brutalitu bitev, znásilňování a ne vždy dobré konce příběhů). U těchto nádherných bájí mě mrzí doslova zprzněné filmové verze, jež by se (podle mě) ponecháním původního děje, staly mnohokrát i zajímavějšími :)

07.07.2016 5 z 5

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Absolutně zhltáno, možná jsem při tom ani nejedla, nepila a nedýchala :) Neskutečné, že je to podle skutečnosti

Nevinný Nevinný John Grisham

Nikdy jsem se nerozčilovala u čtení ničeho tak, jako u této! Grishama čtu ráda celkově, jeho věci jsou zajímavé, protože jsou to skutečné případy a spisovatel dokáže skvěle vtáhnout čtenáře přímo do děje a mezi postavy a hrdiny.

Gejša Gejša Arthur Golden

Bohužel jsem viděla dřív film, než četla knihu. Až na pár detailů si myslím, že to bylo jak dobře naočené, tak skvěle a poutavě napsané. Vysloveně jsem jí zhltala :)

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Hlavní hrdinka Samantha se narodí do doby, kdy ženy nesmějí téměř nic, krom rození dětí. Rozhodne se, že se stane lékařkou. Kniha popisuje její celoživotní boj nejen se společenskými předsudky, ale i se zdravotnickými podmínkami té doby.
Příběh hrdinky je poskládán z několika skutečně se odehraných událostí ze životů jiných lékařek, žijících v tomto období
 Autorka vydala několik knih pod pseudonymem Kathryn Harvey

07.07.2016 4 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Četla jsem soubor povídek, které byly zakončeny dílem Pan učitel. Nicméně nejvíc se mi líbila povídka Karla, kde autorka poukazuje na strach rodičů z vojenské služby a všemožné způsoby, jak zabraňovali svým synům vstoupit do služby.

07.07.2016 3 z 5