bigal bigal komentáře u knih

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Tuto knihu miluji už od raného dětství. Skvostné ilustrace doposud nepřekonané "zvířátkovské" encyklopedie. Informace jsou sice už malinko zastaralé, ale jinak je to stále úžasná kniha. Plný počet hvězd.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Dokonalé. Tlustý lev je génius!

26.11.2020 5 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

Pozoruhodný mladík na cestě odnikud nikam. Balgovo filozofování o životě sice klouže po povrchu, ale je pro většinu chlapů typické. Akorát o tom nepíšou knihy. U mne se třeba dostavuje zhruba tak po třech pivech. Jinak pádlovačka na kajaku v Amazonii byla super. Inspirativní.

26.11.2020 4 z 5

Triáda Žlutého draka Triáda Žlutého draka Andrej Levin

Skvělé, skvělé, skvělé. Dokonale vystavěná zápletka, byť s očekávaným vyvrcholením. Chudák inspektor Luo a malá Čung. Žlutý drak je mimořádně odpudivým zločincem. Nápadně mi připomíná jednoho českého politika...

Syndrom choroby kancelářské Syndrom choroby kancelářské Ian Carney

Syndrom choroby kancelářské (SCHK) byl zapadlým diamantem mezi levnými knihami, kde jsem ho v devadesátkách zakoupil. Po vybroušení by se mohl rozzářit, třeba jako úspěšný britcom. Dokonale vykreslené postavičky potkáte nejenom v kancelářích, ale i ve školství a redakcích. Přežil jsem všechno, ale s vážnými projevy SCHK. Teď jsem na antidepresivech.

Hledání Ztraceného světa Hledání Ztraceného světa Jaroslav Mareš

Super první setkání s Jarkem Marešem.

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Mareš ve vrcholné formě - mystéria, dobrodružství a kryptozoologie. Dávné první vydání této knihy (vlastně jen její úvodní části) změnilo některým lidem život.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Dobrý řemeslník.

26.11.2020 3 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Moje dětství. Přečetl jsem Tři mušketýry asi stokrát. Plný počet!!!

V pralesích Amazonie V pralesích Amazonie Karel Rataj

Jedna z nejrealističtějších knih o Amazonii, jakou jsem kdy četl a že jsem jich přelouskal hodně. Drobné nepřesnosti paradoxně jen zvýraznily dokonalost tohoto dobového cestopisného dílka. Za mě plný počet hvězd.

Srdce temnoty Srdce temnoty Joseph Conrad

Absolutní skvost světové literatury. Polský aristokrat a námořník anglickým klasikem.

Fenomén Hercule Poirot Fenomén Hercule Poirot Michaela Košťálová

Dvě hvězdy za odvahu, vojáku!

25.11.2020 2 z 5