BiancaB BiancaB komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milá, příjemná, čtivá a oddychová knížka nad kterou se člověk zasměje. Bonusem je, že člověk alespoň částečně nahlédne do zákulisí divadla a herecké profese. Vítám celkové zpracování knihy, ať už obálku, papír či ilustrace. Kniha byla opravdu příjemným zpestřením a byla radost ji číst :)

20.07.2016 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Asi zde budu téměř jediná, které se kniha vůbec nelíbila. Musím říci, že pozitivní ohlasy a téma knihy mě velmi zaujalo a na knihu jsem se velmi těšila. Knihu jsem přečetla dost rychle, ale ne z důvodu že by byla tak napínavá, ale proto, že jsem to již chtěla mít dočtené. Kniha mě opravdu dost zklamala, nechci moc spoilerovat, tak nemohu moc konkretizovat důvody. Vzhledem k tématu stalkingu, jsem od knihy čekala opravdové napětí, chvilky kdy člověk skoro nedýchá a hltá jednu stranu za druhou, bohužel tomu bylo naopak a já mnohdy neměla chuť vůbec číst dál. Nepochopila jsem co vedlo autorku k tomu, aby už tak náročné téma jako je stalking protnula dalším dějem, který má také kriminální téma a ještě k tomu všemu přidala pár výrazů a scén na způsob 50 odstínů šedi. Konec byl nedotažený a zbytečně uspěchaný. Podle mě se kniha nepovedla a náročnější čtenáře její čtení nepotěší. Nicméně dávám alespoň dvě hvězdy za to, že knih o stalkingu opravdu není moc a člověka to nutí k zamyšlení, kam až to musí zajít.

26.10.2015 2 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Musím říct, že námět knihy je velmi zajímavý a příběhy z lékařského prostředí mám velmi ráda. Od knihy jsem vzhledem k hodnocení hodně očekávala. Zhruba prvních 70 stránek mi přišlo poměrně nudných a nemohla jsem se nějak začíst, pak to ovšem dostalo hodně rychlý spád a bylo těžké se odtrhnout. Bohužel mi čtení značně kazily překlepy a vynechaná slova. Na jednu knihu je jich tam poměrně hodně. Kniha se mi svým způsobem líbila, ale ten konec je na mě až moc překombinovaný, těžko uvěřitelný a celkově tak nějak naivní.

01.06.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Musím říct, že na knihu jsem se díky velkému počtu pozitivních ohlasů a recenzí těšila. Věděla jsem, že se nejedná o typickou detektivku či krimi a právě proto mě zajímalo jaká bude. Bohužel se asi řadím k menšině kterou kniha až tolik neoslovila. Myšlenka prolínajících se tří příběhů je zajímavá a z počátku je dobré dávat pozor na jména a utřídit si kdo ke komu patří, aby se člověk pak dále v ději neztrácel. Pro mě byla první polovina knihy poměrně utahaná,nezáživná a bez nějakého výrazného děje a zhruba ve čtvrtině knihy jsem už tušila co asi v dopise bude, což se mi nakonec bohužel i potvrdilo. Děj a spád se objevil asi na posledních 80 stránkách ale i tak mi to celé přijde takové naivní a nereálné. Ráda bych napsala více, ale nechci ostatním prozrazovat důležité momenty. Epilog je napsaný zajímavě a jsem ráda, že se tam objevil, avšak i v něm je obsaženo pár informací, které pro mě prostě nejsou uvěřitelné. Celkově jsem se do knížky musela nutit, abych ji vůbec dočetla a nějakého překvapení či děje jsem se bohužel moc nedočkala. Zvažuji jestli ještě od autorky zkusit Alici, no uvidíme :)

06.05.2015 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Při přečtení velkého množství pozitivních ohlasů a faktu, že jsem měla chuť přečíst si knížku od českého autora u které by se člověk navíc i zasmál, vrhla jsem se do této knížky. Musím bohužel říct, že u knihy jsem se zasmála asi tak jednou a celkově mi tam moc vtipných momentů nepřišlo, naopak mi některé části knihy přišly smutné. Ale to je asi otázka pohledu a také jaký má člověk smysl pro humor. Nicméně kniha sama o sobě není vůbec špatná, čte se dobře, rychle to utíká a člověk se ani nenaděje a je na konci. Pro mě osobně tam bylo až zbytečně moc erotických momentů a hlavně si myslím, že se kniha mohla klidně obejít bez vulgárních výrazů. Asi jsem dle recenzí měla o knize trochu jinou představu. Věřím, že své čtenáře si kniha najde. Asi zkusím přečíst autorovu prvotinu a třeba to bude na víc hvězd :)

28.04.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Koupila jsem si knihu, jelikož se o ní psalo, že se člověk bude při čtení bavit a smát. Asi mám jiný humor než většina lidí, ale popravdě mě kniha zklamala a zasmála jsem se jen párkrát. Kniha je milá, dobře se čte, ale řekla bych, že je spíše určena mladším (náctiletým) čtenářům. A nad koupí druhého dílu tedy neuvažuji.

23.02.2015 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Poměrně rychle jsem se začetla, příběh je poutavý, ze začátku bylo potřeba dávat si pozor na data, ale po chvíli už se člověk orientoval. Jediné co bych v knize oželela, je zbytečně velké množství vulgarismů, které mě popravdě znechutilo číst dál. Vím, že dnešní mládež tyto výrazy běžně používá, ale myslím, že jich tam rozhodně mohlo být méně. Ke konci mi přišlo, že už je to mírně překombinované a popravdě mě ten závěr docela zklamal, čekala jsem něco trochu jiného. Kniha se mi líbila, ale znovu bych si ji už nepřečetla.

23.02.2015 3 z 5