Betulefetule Betulefetule komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl mě bavil asi o trochu méně, ale to nic nemění na tom, že je i tahle kniha skvělá (minimálně podle mě), a čtení jsem si užila. Pořád se tam něco dělo, ale nemůžu říct, že bych byla nějak extra napjatá. Jedině je konci jsem byla "nervózní" jak to tam s nimi dopadne.

28.06.2023 4 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Tato kniha mě uhodila do očí, když jsem zase náhodou zabloudila do knihkupectví, (nevím proč, ale děje se mi to pořád) a protože vypadala zajímavě, tak jsem si ji koupila. Litursum je velmi originální svět, který doufám využije svůj potenciál naplno v příštích dílech. Malou mi připadala docela nerozvážná, a snad se v dalších knihách vyvine. Zápletka byla dobrá, rozhdně nic světoborného, ale konec mě velmi překvapil, a zároveň rozesmutnil. Jak psala uživatelka lilites, i mě ukápla slzička. Konec mi přišel docela nedodělaný (možná trochu dětinský??) , jako by autorka nevěděla jak to zakončit. Knihu jinak doporučuji, není to sice "dospělácká" kniha, ale věřím, že i dospělí by si ji dokázali užít :)

25.06.2023 4 z 5

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

Možná malý spoiler:

Již dočteno, a i když jsem ze začátku očekávala konec trochu jinak (shipovala jsem Jamieho a Lottie) jsem spokojená. Je to kniha spíš pro mladší věkové skupiny. Doporučuji, pokud hledáte nějakou romantickou oddechovku, knihu jsem měla přečtenou snad do dvou dnů. K poslednímu dílu jsem se dostala dlouho poté, co jsem četla předchozí 4, takže jsem se musela rozpomenout, kdo je jaká postava. Mohlo tam být sice více hetero párů, ale je to jenom maličkost, takže pokud máte výhradu proti LGBT+, tak nedoporučuji. Zde, v posledním dílu, se začaly také objevovat trochu fantasy a kouzelné prvky (viz.: jakmile porazili zlo, vyšlo slunce a všechno rozkvetlo). To by byla také malá výtka, ale jinak dávám 5 hvězdiček.

19.04.2023 5 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Knihy ze série stopy hrůzy se čtou vážně rychle. Některé jsou děsivé, jiné už méně. Ale myslím, že stojí za to si přečíst :)

28.02.2023 3 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Tuhle knížku jsem četla jako mladší, ale myslím, že by mě bavila i teď. Strašidelné mi to moc nepřipadalo, ale byly tam i části, kde jsem byla trochu vyděšená.

27.02.2023 3 z 5

Tátův malý andílek Tátův malý andílek Shani Petroff

Knížka je celkem zábavně napsaná, a měla jsem ji přečtenou téměř hned. Cílová skupina jsou mladší čtenáři, ale i přesto si myslím, že by mohla bavit i dospělé.

27.02.2023 4 z 5

Rozum pod lavicí aneb Co v učebnici nenajdeš Rozum pod lavicí aneb Co v učebnici nenajdeš Olga Elmanová

Za mě skvělá a poučná knížka! Setkala jsem se již s několika podobnými, které na rozdíl od téhle byly celkem zmatené. Takže dávám pět hvězdiček :)

18.02.2023 5 z 5

Báječná holka Báječná holka Danielle Dušková

Takový průmněrný dívčí román, dobře se čte, ale nic světoborného to není.

22.01.2023 2 z 5