Bert77 Bert77 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejmoudřejších, nejkrásnějších a nejpřátelštějších knížek, co jsem kdy četl. Vracím se k ní, když mám blbou náladu, kterou mi zlepší, i když mám náladu dobrou, aby byla ještě lepší :-)

Kdo o této knížce napíše něco negativního, tak ji vůbec nepochopil. A těm, co knihu milují, přeju, ať si ji užijí a vidí v ní vše, co tam Exupéry dal. A že těch moudrých postřehů je :-)

30.06.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedna z mála knih, které jsem četl vícekrát. Coelho moudře podává obraz života, jaký je. A jak smutně se kouká na svět kolem, protože kolik lidí jde za svým snem? Většina umírá ještě dříve, než vstoupí do pouště...

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Krása přítomnosti, síla nezlomnosti lidského ducha...Život je často o něčem jiném, než je vidět na první pohled. Velmi silná knížka.

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Když jsem ji četl, tak mne šokovala. Ne kniha, ale skutečnosti, které popisuje. Konec války i dobu po ní ve zcela jiném světle. Vše je totiž jen obchod...

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Je to óda na život, moudrý a pravdivý pohled na svět. Je to síla a hloubka moudrosti a krásy života. Je to život... Laskavý i bolestivý. A možná proto tuto knihu až tolik lidí nezná. Už Malý princ zůstává mnohými nepochopen. A co pak Citadela, která je ještě o kousek výš? Jsem vděčný, že jsem měl možnost si ji přečíst.

Nahá pravda Nahá pravda Vladimír Pikora

Pohled drsné pravdě do očí bolí... Kniha otevírá pandořinu skříňku a upřímně, více otázek zůstává nezodpovězených. A ta hlavní zní: Kam dál?

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Kolektivní nevina nebo kolektivní vina? Velmi dobrá sonda do skupinové duše. A dnes se to děje možná v ještě větším měřítku, nebo se pletu?