berka4151 berka4151 komentáře u knih

Physikus Physikus Angie Sage

Jedinou nevýhodou celé série je, že dcera je o dvě knihy přede mnou a neodpustí si spojlery. Jinak je to opravdu povedená série pro mladší čtenáře.

18.03.2017 5 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Druhý díl překvapil. Vzhledem k tomu, že je série určena mladším čtenářům než jsem já, byl pro mě první díl předvídatelný. U druhého už to fakt říct nemůžu, je překvapením od začátku do konce. Vůbec se nedivím dceři, že Septimuse doslova hltá, i já se těším na pokračování.

15.03.2017 5 z 5

Pečeme, zdobíme - cukroví, dorty, řezy Pečeme, zdobíme - cukroví, dorty, řezy Božena Juráňová

Taková moje malá bible hlavně na vánoční pečení.

15.03.2017 5 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Už to sice bude nějaká ta desítka let, kdy jsem četla převyprávění od Plevy, ale co si matně vzpomínám, zdálo se mi přece jen o něco lepší. Hlavně tedy první tři kapitoly a důkladné popisování lodí a bouří jsem měla chuť přeskočit, naopak pobyt na ostrově mohl být popsán o něco barvytěji.

11.03.2017 4 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Mám ráda autorčiny knihy, ale tahle byla trochu zklamáním. Takové letem světem, bez pořádného vykreslení postav.

28.02.2017 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Jako jo, romance hezká, občas zbytečně zdlouhavé, ale to k té době patří. Ale tentokrát jsem fakt ráda, že znám filmovou adaptaci.

27.01.2017 4 z 5

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Ano přiznávám, že rozhodně nejsem cílová skupina, ale rodič má vědět, co čte jeho dítě. A musím říct, že dceru i mne Zrzek vtáhl do děje a nepustil. A to ke všemu mám slabost na zrzavé kočky. Takže jako dětská dobrodružná literatura jedině doporučuji!

17.01.2017 5 z 5