Beatrice Beatrice komentáře u knih

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Jake Epping alias George Amberson - na túto postavu tak rýchlo nezabudnem. Zamilovala som sa do tohto sveta, do jeho obyvateľov, tých dobrých, zlých a aj tých strelených, do vtedajšej hudby, spôsobu života, tanca... Ak váhate nad prečítaním tohto románu, tak vám poviem jedno: NEVÁHAJTE! Len si to nenechajte ujsť! Je to úžasné, magické, ... Neláka vás téma atentátu na Kennedyho? Tento príbeh nie je o ňom. Je o láske, ktorá pretrvá v čase. Je o obyčajnom mužovi, ktorý prekoná sám seba. A pri čítaní si nezabudnite pustiť : Glenn Miller - In the Mood, bez toho to nejde :)

04.03.2013 5 z 5

Hostinec Jamajka Hostinec Jamajka Daphne du Maurier

Opäť Daphne du Maurier nesklamala. Bravúrne ovláda pero, dokáže skĺbiť dobrodružstvo, pri ktorom sa tají dych, s láskou, ktorá zas vyvoláva úsmev na perách :). Jej štýl písania patrí medzi moje obľúbené. Z pohľadu hrdinky sa dozvedáme o hostinci Jamajka veľmi zaujímavé veci, avšak nič nie je také, ako sa zdá, o čom nás presvedčuje Daphne stránku za stránkou. Znova charaktery postáv, na ktoré sa nezabúda, plus živé opisy tamojšej prírody a prostredia (samozrejme opäť Cornwall :) Odporúčam všetkými desiatimi, ak hľadáte dobrodružstvo a štipku romantiky, máte, čo ste hľadali. A pozor, vietor na slatinách býva krutý...

03.02.2013 5 z 5

Večná noc Večná noc Guillermo del Toro

Záverečný diel ma nesklamal. Čítala som ho ako o život a teraz mi je aj trošku ľúto, že to tak rýchlo zbehlo :) Náboženský záver som akosi tušila už v druhom dieli, podľa mňa osviežil celú trilógiu. Vygradovaný dej, ako má byť, akcia, krv a boj, záverečný súboj o Zackovu dušu medzi Majstrom a Ephraimom bol napínavý. Všetky postavy som si obľúbila, či už to bol Fet, Nora, Gus, Eph, Setrakian, alebo aj zákerný a bezcitný Majster. Výborná trilógia, ktorá má v mojej knižnici čestné miesto :) Odporúčam všetkými desiatimi!!!

16.09.2012 5 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Nákaza je v plnom prúde, z ľudí sa stávajú šialení upíri a z tých, ktorí prežili, štvaná zver. Malá svorka odhodlaných bojovníkov proti upíriemu vírusu bojuje ako sa dá, no svet sa rúca príliš rýchlo. Potoky bielej hustej krvi, odseknuté hlavy a končatiny, Gus a jeho nová banda lovcov upírov, Ephraim so Zackom proti upírej matke, profesor Setrakian a odvaha zbaviť sa raz a navždy Majstra. Znova skvelá atmosféra, akcia, láska a priateľstvo, napätie...ani táto časť ma nesklamala a púšťam sa do poslednej :)

09.09.2012 5 z 5

Žihadlá Žihadlá Guillermo del Toro

Tak takýchto upírov som nečakala . Od samého začiatku je atmosféra pochmúrna, priam strašidelná (teda pre mňa určite bola), ovzdušie plné napätia, čo sa stane. Upírsky vírus? Prečo nie. Keď mŕtvoly ujdú z márnice a navštívia svojich blízkych, začína sa poriadna nákaza, a z ľudí sa na každom kroku stávajú upíri. Čítala som to jedným dychom, miestami odpudivé scénky, inokedy som bola ako na ihlách. Určite odporúčam milovníkom upírov, ktorí tu nájdu upírov s veľkým U :D a pozor na žihadláááá....

15.08.2012 5 z 5

Plamene inkvizície I. Plamene inkvizície I. Marija Jurić Zagorka (p)

Spočiatku som nechápala, čo na Plameňoch inkvizície ľudia vidia. Kniha je vychvaľovaná a považovaná za skvelý historický román. S rôznymi pocitmi som sa však prelúskala za 200-tú stranu prvého dielu a od tej chvíle som nemohla knihu pustiť z ruky. Toľko postáv a každá má svoj príbeh. Navzájom sa prepletajú a ponúkajú úžasný zážitok. Tak som sa zahĺbila, že to proste nešlo spať bez toho, aby som niekoľko desiatok strán neprečítala :) Teraz už viem, prečo sa ľuďom tento počin Zagorky páči a nečudujem sa im. Nezabudnuteľná kniha, ktorú si prečítam ešte minimálne tri krát :)

22.07.2012 5 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Nádherný príbeh, plný rinčania mečov, o povinnosti a cti, o láske a zrade, pomste. Od tejto knihy som nečakala veľa a o to bolo väčšie moje prekvapenie po dočítaní. Je v tom všetko, čo potrebuje takýto román, číta sa jedným dychom. Zaradil sa medzi moje najobľúbenejšie knihy a Lagardére medzi najlepších knižných hrdinov :) ... Na záver: "To jsem já!"

22.07.2012 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Georges Duroy je jeden márnotratný, namyslený, egoistický a sebecký mladík. Miluje sám seba a chce sa dostať čo najvyššie. Keď to dosiahne, už mu to nestačí a baží po ešte väčšej moci a vyššej sume peňazí. Taká nesympatická postava, taký zhýralec a ignorant k ženským citom , sa tak ľahko nevidí. Kniha má spád, miestami vtipná, svižná... Pri niektorých situáciách som v duchu nadávala na Duroya. Maupassant napísal naozaj čtivé dielo, ktoré zaujme aj v dnešnej dobe.:) A už len to, že dokázal vzbudiť silnú emóciu, hoci to bolo znechutenie nad charakterom hlavnej postavy, si zaslúži rešpekt :D

13.05.2012 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Hlavná hrdinka Emma mi nebola zo začiatku sympatická. Príliš istá sama sebou, príliš strkala nos do cudzích vecí. No po pár stránkach sa to zmenilo a s chuťou som sa zabávala na absurdných situáciách v knihe. Každý si tam o niekom niečo myslel a vo väčšine prípadov sa aj mýlil :D Zábavná, svižná a dokonalá :)

18.03.2012 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Nádherná kniha. Ešte sa mi nestalo aby som mala "knedlik v krku" už po 20.stranách :D....asi päť krát som sa rozplakala a minimálne 20 krát mala hrču v hrdle. Veľmi smutné. Ale na druhej strane veľmi vtipné scénky s kamarátkami, pri ktorých som prskala smiechom :D Určite si ju znova prečítam. :)

07.03.2012 5 z 5

Emma Emma Charlotte Brontë

Nešlo mi do hlavy, prečo sa tá kniha volá "Emma". No nakoniec som to pochopila a som rada, že som si túto knihu prečítala :) Pútavé, veľmi pekne vygradovaný dej, aj keď sa niekomu bude zdať nudný. A pán Ellin je rodený detektív :D

15.11.2011 5 z 5

Nie na ústa Nie na ústa Maxim E. Matkin

Škoda peňazí ... čo viac dodať.

09.10.2011 1 z 5

Jane Eyrová Jane Eyrová Charlotte Brontë

Zbožňujem rozhovory pána Rochestera a Jane Eyrovej :)

09.10.2011 5 z 5