bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Píseň beze slov Píseň beze slov Veronika Černucká

Zajimavy námět i prostředí. Příjemná detektivka na dlouhé zimní večery.

22.02.2024 5 z 5

Putování za obzor: Tramping v české společnosti 1918–⁠1989 Putování za obzor: Tramping v české společnosti 1918–⁠1989 Jan Pohunek

Dějiny trampingu pojaté jako vědecká práce s odkazy na prameny a literaturu a vyčerpávajícím rejstříkem a poznámkovým aparátem. Spíše než čtení pro trampy je to důležitý sociologický a historický zdroj informací pro odborníky. Na vandr bych tu bichlu fakt tahat nechtěl ;o))

18.02.2024 5 z 5

Neználci Neználci Étienne Davodeau

Jsem naprosto uchvácen příběhem i svěží kresbou... moc jsem si pošmákl ;o))

17.02.2024 5 z 5

Jak přejít řeku Jak přejít řeku Václav Cílek

Poslouchal jsem audioknihu. Další autorova kniha nabitá informacemi a souvislostmi, doplněná interesantně a vtipně popsaným putováním po USA se šamanem po boku. Kdyby příště namluvil audioknihu sám autor bylo by to úplně epesní ;o))

15.02.2024 5 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Skvělý příběh, kniha má spád, je úžasně čtivá, ani se mi nechtělo ji odložit. Už se těším na další autorčin počin.

12.02.2024 5 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

zajímavý příběh, nádherná ilustrace...

30.01.2024 5 z 5

Dlouhá nepřítomnost Dlouhá nepřítomnost František Uher

Příjemný detektivní příběh plný napětí na dlouhé zimní večery.

28.01.2024 5 z 5

Paměti obce Bludova Paměti obce Bludova Jan Březina

Četl jsem původní vydání z roku 1927 a musím říct, že je to skvělý zdroj informací nejenom pro bludovské. Navíc kniha je ilustrována Adolfem Kašparem, což ji činí ještě půvabnější.

21.01.2024 5 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Zajímavé lidské příběhy, rozhodně žádný střední proud ;o)) za mne dobrý

21.01.2024 5 z 5

Případ rozeklaného tunelu Případ rozeklaného tunelu Jan Frána

Čím dál lepší !!!
Jen nepřestávat a psát, ať máme co číst ;o)) dobrých knih není nikdy dost

12.01.2024 5 z 5

Každý den je nový: Komiksový deník Každý den je nový: Komiksový deník Lucie Lomová

Velmi povedené. Kdybych uměl kreslit, tak bych se při tvorbě deníku potýkal se stejným problémem, jako autorka, tedy prokrastinoval.

08.01.2024 5 z 5

Aargh! #12 Aargh! #12 Tomáš Chlud

zajímavé příběhy, nádherné ilustrace

05.01.2024 5 z 5

Pracujeme se dřevem Pracujeme se dřevem Martin Patřičný

Skvělá příručka, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce začít tvořit ze dřeva.

01.01.2024 5 z 5

Sudetenlove Sudetenlove Filip Raif

Nostalgický příběh, na konci jsem měl slzy v očích... také z těch jesenických reálií

31.12.2023 5 z 5

Česko ve starých fotografiích Česko ve starých fotografiích kolektiv autorů

nádherná nostalgie nad fotkami napříč stoletím, kdy si člověk uvědomí, že sice není starej, ale že už něco pamatuje ;o))

31.12.2023 5 z 5

Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV Régis Loisel

zajímavý příběh, nádherná ilustrace...
ještě k těm "limitkám", ty si dělá pan vydavatel pro sebe a své kamarády, neboť kniha ještě ani nevyšla a "limitka" je rozebraná, a to jsem abonent a nabídka na limitovanou edici nedostanu, ne a ne

29.12.2023 5 z 5

Aristophania 1 a 2 Aristophania 1 a 2 Xavier Dorison

17.12.2023 5 z 5

Marco Polo - Na dvoře velkého chána Marco Polo - Na dvoře velkého chána Christian Clot

16.12.2023 5 z 5

Marco Polo - Cesta za chlapeckým snem Marco Polo - Cesta za chlapeckým snem Christian Clot

16.12.2023 5 z 5

Autorské právo v literatuře Autorské právo v literatuře Jiří Srstka

Dobrý a přehledný zdroj informací pro začínající vydavatele i autory

14.12.2023 5 z 5