Aristophania 1 a 2

Aristophania 1 a 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525808/bmid_aristophania-1-2-654a25da534fa.png 5 4 4

Nikdy se nenechte oklamat zdáním, mince má vždy dvě strany, pod rouškou krásy všude číhá nebezpečí. V tajné válce proti Azuru dvůr krále Psance vítězí všude od Marseille až po Manosque. Jediným zdrojem odporu je Aristophania Bolt. A jedinou nadějí na záchranu jsou tři sirotci z pařížské spodiny.

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Josef Vybíral

Aristophania #01: Le Royaume d'Azur; Aristophania #02: Progredientes , 2019

Norri
22.12.2023 5 z 5

Příběh Aristophanie není tak úplně originální. Příběh několika sourozenců, kteří se nečekaně ocitli v magické válce dvou znepřátelených frakcí, a mohou sehrát klíčovou roli, by snad mohl být i označován za jeden z tradičních a osvědčených fantasy námětů. Při čtení jsem si vzpomněl na Letopisy Narnie, které teda znám jenom z filmu, ale zároveň jsem si vzpomněl i na romány Cliva Barkera, které jsou o hodně temnější než Narnie. Nicméně, přestože se zde nekoná žádná revoluce, tak jsem si to náramně užil. Je to dobře napsané. Je tam hodně povídání, ale vyprávění má to správné tempo. Není to uspěchané, ale ani to nikde nedrhne a pořád se něco děje. Navíc to neskutečně táhne výtvarná stránka. Prohlížet si ty panely je lázeň pro oči. Má to úžasnou kresbu, dynamiku, práci se stíny i barvy. Naprostá pecka.

bazyk21
17.12.2023 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

Luigi1
09.12.2023 5 z 5

Tato kniha mě zaujala svým pojetím a nápadem

GoodGames
12.11.2023 5 z 5

Xavier Dorison sa vracia do edície ERB! Skvelá správa, keďže sa jedná posledné roky asi o najväčšiu komiksovú scenáristickú hviezdu Európy. Tento šikovný scenárista rád mení žánre a tentokrát tu máme po dobrodružnom survivale, westerne, pirátoch či histórii znovu niečo iné a to mágiu. Aristophania je čarodejnícke fantasy, ktoré má sympatických hrdinov a silný pútavý dej v peknej kresbe Joëla Parnotteho (komiks Mistr meče). Prvá polovica má veľa silných momentov a prekvapivo veľa akcie. Druhá polka je zasa pomalšia a zameriava sa viac na vývoj postáv. Séria je veľmi úspešná v rodnom Francúzsku, kde v hlasovaní v TOP100 komiksov za rok 2019 obsadil prvý diel skvelé 17. a druhý diel 45. miesto. Tak snáď sa bude sérii dariť aj u nás a postupne tu vyjdú aj iné komiksy od Dorisona.

Xavier Dorison
francouzská, 1972