Barnie Barnie komentáře u knih

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Povedená knížka. Těšila jsem se na ni a jsem ráda, že jsem Zeměplochu přečetla celou, ale svým způsobem bych ji raději nečetla. Trochu SPOILER, ale nějak jsem postrádala klasický Pratchettovský humor a lehkost, kniha je vlastně smutná. Je to pochopitelné, vzhledem k tomu, co se dělo s autorem a rozhodně to není výtka. Jen bych si možná raději nechala ten dojem, co jsem měla ze zbytku série. A ráda bych si nechala některé iluze, ne že mi umře jedna z oblíbených postav.

25.11.2018 3 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Celá Zeměplocha je super! Čaroprávnost nevyjímaje. Jen Bábi byla na začátku malinko jiná, než v dalších dílech. Jednak se hodně vyvinula, ale taky trochu změnila. To není výtka, jen konstatování. Bábi miluju, ale v Čaroprávnosti mě nechytila tolik, jako v dalších dílech.

25.11.2018 4 z 5

Darwinovy hodinky Darwinovy hodinky Terry Pratchett

Ze Zeměplochy mě bavila nejmíň, takže hvězdičky jsou spíš porovnáním zbytku Zeměplochy, ale i tak to je hodně povedená knížka.

25.11.2018 3 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Pratchett opět nezklamal. Samuel Elanius je jeden z mých oblíbenců a v Buch! opět perlí. Jak originál tak překlad jsou skvělé, což je Zeměplochy standard, který ovšem stojí za zmínku a klobouk dolů.

25.11.2018 5 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih. Skvělá kombinace detektivky a fantasy plná akčních scén, sarkastického humoru, propracovaného magického světa a bytostí a fakt zábavného propojení se světem, který znám.
Všichni máme nárok na vlastní názor, ale právě proto, že mě kniha tak baví, přijde mi správné uvézt na pravou míru několik nepravdivých informací uvedených v minulém komentáři SBH. Hlavní hrdinka měla páteř zlomenou nějakých pár let před probíhajícím dějem. Zraněná sice byla, ale chlapíky nezvládla sama, měla dost výraznou pomoc svého strýce. Drak ve Vltavě? No jasně! Je to fantasy. To samé se dá aplikovat na odrážení kulek mečem. SHB zřejmě přehlédla výcvik, kterým hlavní hrdinka prošla. Kniha je super a nezaslouží si být hodnocena na základě nepravdivých informací.

25.11.2018 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Nerada to říkám, ale knížka mě zklamala. Vlastně jsem pak nepřečetla ani poslední díl, i když jsem si ho koupila.

18.05.2018 2 z 5

Sbírka kostí Sbírka kostí Kathy Reichs

Ze začátku jsem se prala s kontrastem Kůstky ze seriálu a z knížky, ale doporučuji. Hodně dobrá knížka

Ohnivé ostří Ohnivé ostří Kristina Hlaváčková

Nikde se moc neuvádí, že je to volné pokračování Podsvětí / Artefaktu. Hodně dobrá knížka. Čtivé, zajímavé, napínavé, chvílemi vtipné. Hlavní hrdinka mě vyloženě bavila, agent FBI je kus chlapa a krásně ji doplňuje. Zajímavé prostředí, Podsvětí je super vymyšlené, nenápadná provázanost na Prahu a svět normálních lidí, vymakané detaily. Je to napsané tak dobře, že mi vůbec nevadilo, že jsem už zapomněla detaily z Artefaktu. Dobrá česká fantasy detektivka.

18.05.2018 5 z 5

Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kristina Hlaváčková

Skutečně jsem slzela smíchy. Knížku jsem dostala od manžela s tím, že si ji hned půjčil, aby ji dočetl, že je to "fakt sranda". Není to klasické dívčí čtení, ale opravdu hodně vtipné. Pěkně se to čte a těžko odkládá. Autorka si ze sebe umí udělat legraci, často věci líčí tak suše, až z toho brečíte smíchy. Vřele doporučuji i za manžela a dceru.

18.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Podle mně nejlepší kniha z celé série

26.04.2014 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Kniha se mi hodně líbila. Je čtivá, krásně mi to ubíhalo. Autorka umí vtáhnout do děje. Pořád se něco dělo. Pár chybiček bych tam sice našla, ale Elenin věk mi ani trochu nevadil. Chová se sice jako starší, než je, ale v rámci toho, jak je vychovávaná, se není čemu divit. Ono jí nic jiného nezbývá. Většinu Eleniny rodiny bych doma mít nechtěla. Bugrýci byli skvělí :-) a k srdci mi přirost Michael. Celkově mě bavily postavy. Na prvotinu dost dobrý! Příběhově to vypadá jako rozjezd, zajímá mě, co bude dál. Má to být trilogie, takže se těším na druhý díl a doufám, že bude brzo.

26.04.2014 5 z 5