barbora7231 barbora7231 komentáře u knih

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Kniha o událostech a činech, které si neumím představit ani v těch nejhorších nočních můrách. Je psána s nadhledem a občas i humorem, i přes ty hrůzy které popisuje. Doporučuji každému, nejlépe zařadit i do povinné četby, aby dnešní děti nebraly tuto smutnou součást naší historie jen jako něco abstraktního.

25.06.2017 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Velice ctiva a zajímavá kniha, doporučuji.

09.11.2018 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Neuvěřitelně silná kniha, doporučuji ji každému k přečtení. Na ta zvěrstva, která se tam odehrála, nesmíme zapomenout a nesmíme dopustit, aby se opakovala.

16.11.2016 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Náročné čtení a ještě náročnější bylo to všechno vstřebat. Ačkoliv je příběh vymyšlený, inspirace skutečnými událostmi a osobami tam je. A i když jsem věděla, co se v Osvětimi dělo, při čtení mi bylo soustavně do breku. Měli by si to přečíst všichni ti, kteří druhou světovou válku zlehčují a vlastně ani neví, co za hrůzy se odehrávalo.

16.11.2016 5 z 5

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

Kniha me moc nezaujala, dost se vlekla, nelíbí se mi styl psaní, kdy se často preskakuje z jedné situace na druhou, chybi detaily, vykreslení postav atd. Přišlo mi to cele dost povrchní a další díl uz urcite číst nebudu.

23.08.2021 2 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Knížka me zklamala a je mi líto vyhozených peněz.

18.12.2016 odpad!