barahousko barahousko komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Obraz světa koncentračních táborů a jak silná může být mateřská láska. Kniha mne dohnala k slzám.

A mimochodem, s filmem se nedá srovnávat....Příklad toho, že kniha je vždy lepší.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jedna z mých oblíbených knih, četla jsem i jako divadelní hru. A díky této knížce jsem si oblíbila Shakespeara jako autora a věřím, že nejsem jediná. Každému doporučuji a ne jen proto, že to bývá jako povinná literatura ve škole.

18.02.2015

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mě osobně se knížka líbila takovým způsobem, že jsem nechtěla čekat na českou verzi druhého dílu a proto jsem zbytek trilogie četla v angličtině. Touto knížkou jsem zařadila mezi mé oblíbené žánry i erotické romány. Jistě to není četba na každý den, ale proč do ruky nevzít takovouto knihu lehkou na čtení po náročném dni v práci/škole. Za mě palec nahoru

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Knížka mne naprosto uchvátila. Obávala jsem se klasického ženského románů s americkým happyendem, ale opak byl pravdou. Konec jsem naprosto nečekala a knihu jsem přečetla jedním dechen, určitě doporučuji