B U B U B U B U komentáře u knih

Besnota Besnota Borislav Pekić

Napínavá kniha plná zhonu, rôznych ľudských príbehov a aj keď sa zdá že je to len jedna z ďalších katastrofických kníh, nie je tomu tak. Kniha vám dá nahliadnuť k určitým ľudským vlastnostiam ako sú obetavosť, pomoc, nesebectvo... bohužiaľ aj tyrania, krutosť a zlo... skúste si ju prečítať :)

10.01.2012 4 z 5

Muž v úniku Muž v úniku Manuela Ronchi

Jedna z najoblúbenejších kníh, ktoré mám vo svojej zbierke. Výstižne napísaná kniha zabrúsi do súkromia a problémov velkej cyklohviezdy, ktorý sa nedokáže vysporiadať so slávou a potopí sa až na dno. Odmieta pomoc a nedokáže sa už od dna odraziť. Cyklistika je moj koníček, takže nesmie chýbať v knihovničke. Ale je fakt tak dobrá, že si ju na moje nadšenie prečítal aj manžel, ktorý číta vyslovene fantasy a vojenské knihy. Veľmi sa mu páčila a to už o niečom svedčí :) Fakt doporučujem nielen cyklofandom, je to strhujúci príbeh velkej osobnosti.

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Nečakaný dej a rozuzlenie celej situácie, knihu čítate s úsmevom na tvári. Nesmie chýbať v knihovníčke :) Viem si predstaviť všetky diely prečítať znovu, už len kvôli tým vtipným hláškam :)

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Ano, krvi je tam myslím dosť :) Patejl ako vždy uniká a pomocou priatelov sa mu to aj podarí. Mne sa celá séria páči, preto ich rada doporučím. Pobavia skvele.

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

je síce zvláštna, ale nasmiala som sa pri nej dosť :) fantázia pracuje na plné obrátky, mne sa kniha páči :)

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Celú sériu som dostala od manžela pod stromček. Začala som to čítať skorej preto aby mal manžel radosť, než preto že by ma to nejak zvlášť oslovilo. Ale tak ma to vtiahlo do deja, že som sa sama divila ako beriem stránku za stránkou. Odvtedy Kulhánka milujem a som rada že všetky diely mám vo svojej knihovníčke :)

Bizarní skutečnosti Bizarní skutečnosti Hartwig Hausdorf

Zaujímavá kniha, človek je nútený zamyslieť sa nad vecami, ktoré by ho normálne nenapadli. Mám rada tajomno a táto kniha mi ho dala dostatok :)

03.01.2012 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Vynikajúca kniha, dychberúca, omnoho lepšia ako film (tak to väčšinou býva). Šokujúca, určite si ju prečítajte, ja sa k nej znovu rada vrátim.

03.01.2012 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z najlepších kníh, ktoré som čítala. A som rada že ma manžel vtiahol do sveta sci-fi a fantasy. K tejto knihe sa človek vždy rád vráti :)

02.01.2012 5 z 5