azzies azzies komentáře u knih

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Zase z jiného soudku, název evokuje ukrajinské město a pak se nestačím divit, o čem, že to je. Ale je to skvělé! A k tomu jeden parádní moment překvapení? Tak to má být...

03.01.2019 4 z 5

Malý princ (komiks) Malý princ (komiks) Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ se (tuším) smí vydávat pouze s původními autorovými malbami. A protože mne ty Saint-Exupéryho nijak zvlášť neoslovily, nepídil jsem se po jeho knize, abych ji přečetl. Když se mi do ruky dostal tento komiks (obrázková kniha) , nejdřív jsem váhal, nakonec jsem se do něj postil a dobře jsem udělal.
Jasně, stěžejní myšlenky původního díla tu logicky jsou, Sfar se jich drží, ale zároveň je svým pojetím zajímavý a originální dílo nijak nesnižuje. Sfarovi kresby obvykle vynikají svou jedinečnosti, když kreslí různé potvory a strašidla, lidské postavy pak nejsou především v porovnání s předlohou na pohled tak líbivé.
Nakonec jsem ale rád, že takové dílo vzniklo, protože jsem se konečně seznámil s možností jak namalovat beránka, ikdyž ho namalovat neumím

01.01.2019 4 z 5

Kačerovo srdce Kačerovo srdce Joann Sfar

Ze Sfarových knih je Donžon asi nejméně určený pro dětské publikum. Originálně strašidelný příběh (název Kačerovo srdce je doslovný...) je sice krátký, ale má spád, je překvapivý a zábavný.

01.01.2019 4 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Jestli bych měl něco pavouku Čendovi vytknout, tak snad jen to co ostatním Čechovým knihám - ať bude knížka sebedelší, pořád bude krátká a ilustrací málo, protože je to prostě paráda.

13.01.2018 5 z 5

Vlak Vlak Pavel Čech

Krásná černobílá obrázková knížka pro dospělejšího čtenáře, vytvořená jiným stylem, než je pro autora tolik typický.

12.01.2018 3 z 5