aychend aychend komentáře u knih

Vixen 03: Let do zapomnění Vixen 03: Let do zapomnění Clive Cussler

Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha mě hrozně nebavila. Možná už jsem "přepittovaná". Jak může být někdo v pohodě, když má hlavu jako cedník (nepletu se, že? Trefili ho 2x) a nepočítám další kulky k tomu. Navíc jsem se hrozně ztrácela ve jménech Afričanů a Američanů a nepochopila, o co tam vlastně šlo... Tak příště to snad bude lepší.

09.05.2013 1 z 5

Slabikář ABC Slabikář ABC Jarmila Hřebejková

Jako malá jsem ty "máma mele maso..." proklínala, teď do toho s úctou nahlížím :-D

05.05.2013 5 z 5

Říkejte si se mnou Říkejte si se mnou František Hrubín

Tihle knížku jsem jako malá četla pořád dokola a uměla ji nazpaměť. :-)))

05.05.2013 5 z 5

Asterix u Belgů Asterix u Belgů René Goscinny

Galů je nespočet a přivedli si smečky divokých psů. Také jim pomáhá jakési tajemné neutrální vojsko. :-DDD Pár vtipných momentů, ale nebylo to ono. :-(

04.05.2013 3 z 5

Obelix a spol. Obelix a spol. René Goscinny

Vynikající učebnice obchodu a konkurenceschopnosti :-DDD

01.05.2013

Asterix legionářem Asterix legionářem René Goscinny

Tak tohle mě moc bavilo, hlavně tlumočení Egypťana a zmatek v římských vojscích, když bojovala proti sobě. :-DDD

27.04.2013 5 z 5

Asterix a slavný štít Asterix a slavný štít René Goscinny

Veni, vidi a pochopil jsem. :-DDD Začínám mít postavu Caesara velmi ráda.

26.04.2013 5 z 5

Nesvár Nesvár René Goscinny

Velmi vtipné :-DDD Jelousubmarino, pomoc mi uklidit zboží! Honem! Ta scéna s piráty a římskou lodí taky stála za to a hlavně dohady o předním a zadním voji. :-D Vrať se dozadu a kupředu!

26.04.2013 5 z 5

Sahara Sahara Clive Cussler

Začínám mít Pitta stále radši! :-D Moc dobrá a napínavá knížka. Je "podle ní" natočený film, ale vůůůbec ho nedoporučuju. Typická americká blbost, kde jsou pomíchané snad všechny postavy a děje a s Cusslerem to má jen málo společného. Navíc se mi vůůůůůbec nelíbili herci, co hráli Pitta a Giordina. :-) Já je prostě vidím jinak.

25.04.2013 5 z 5

Sídliště bohů Sídliště bohů René Goscinny

Tak u tohoto dílu jsem se opravdu pobavila. :-DDD Hlavně to vršení kmenů v římském táboře, "leták" na Sídliště bohů a přepadení Římanů v domě. :-)

20.04.2013

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Musím říct, že po trochu dlouhém začátku mě to začalo hodně bavit a nakonec jsem od toho nemohla odejít (dočteno o čtvrt na 2). Jen si říkám, jak Pitt a Giordino mohou přežít ty spousty zranění? Normální člověk by už byl mrtvý... No jo, kladný hrdina vždycky kulhavě odchází z boje jen s prachem na mírně roztrhané košili a šrámem na tváři. :-DDD

19.04.2013 5 z 5

Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý René Goscinny

je to dobrý, ale není to tak úplně ono...

18.04.2013 4 z 5

Ďáblův dech Ďáblův dech Clive Cussler

PPS: Memomane, díky za upozornění na souvislost s Terrorem! Bez zaváhání jsem po této knize sáhla.

07.04.2013 4 z 5

Ďáblův dech Ďáblův dech Clive Cussler

Jestlipak Cusslerovi četli Simmonsův Terror? Já bych řekla, že ano. :-) (ale mají k němu hooooooodně daleko!!!) Knížka byla zajímavá, opětovné setkání s Terrorem a Erebem mě potěšilo (jen mě teda naštvali, že jsem v knížce nepotkala svého oblíbeného Croziera! :-D), ale nalezení těch lodí už mi přišlo trochu přehnané a ten výbuch na Erebu mě doslova naštval. :-D Jen by mě zajímalo, zda se Franklinovo tělo skutečně našlo, nebo je i tohle fikce od začátku do konce?

PS: Pořád jsem si říkala, odkud znám toho tlustého všeznalce dějin námořnictví s obrovskou knihovnou... Jesti jsem ho už nepotkala ve Zlatě Inků!

07.04.2013 4 z 5

Angelika a Nový svet Angelika a Nový svet Anne Golon (p)

Tak tohle asi byla moje poslední přečtená Angelika. Mám pocit, že už to je jen natahování bez ladu a skladu, už to nemá tu správnou šťávu...

25.03.2013 2 z 5

Dračí hora Dračí hora Lincoln Child

Teda, pánové, moc díky! Nevím, jestli se mi kniha až tak moc líbila (úplně jsem se ztrácela ve scéně, kdy byl Levine ve výtahu), to si asi sama sobě řeknu po nějakém čase, ale plný počet bodů dostává za to, co mi přinesla:

1. věčný dohad, zda být pro genetické pokusy, nebo ne. Otázka, která mi teď pořád zní v hlavě, a je stále aktuální
2. v úvodu byla zmínka o jaderné elektrárně Three Mile Island - hledala jsem o ní další informace a dostala se k jedinečnému filmu Čínský syndrom
3. popis zóny 5 v laboratoři - všude čtu o čtyřce. Možná 5 neexistuje, ale její popis je opravdu propracovaný do detailů
4. hned mi to připomnělo, jak jsem četla Kmen Andromeda a nalákalo na čtení dalších knih o smrtících virech (Zákeřná Ebola, Ebola...)
5. a nakonec jsem samozřejmě měla před sebou otevřenou mapu Google Earth a prostudovala jsem na ní celé území a sedělo to!!! (po špatných zkušenostech s Vernem moc příjemné poznání!)

Takže knihu vřele doporučuji už jen pro to, že Vám přinese celou řadu otázek a každý, kdo bude chtít hledat dál, se dozví obrovské množství nových úžasných informací.

16.03.2013 5 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Tak tentokrát se pánové opravdu činili! Napínavé po celou dobu. Možná je nakonec i vezmu na milost a budu číst další knihy (zatím mě nejednou trochu zklamali :-().

10.03.2013 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Velmi zajímavá kniha, pokud bych ji však měla srovnávat s Jurským parkem od Crichtona, hodně za ním pokulhává. Nápad je to dobrý, popis amazonského pralesa mě zaujal snad víc, než náhorní plošina, počet druhů dinosaurů mě ale zklamal. Asi mám pořád v paměti legendární filmovou Cestu do pravěku a chyběly mi tam ty obrovské přesličky a tyranosaurus. :-D

10.02.2013 3 z 5

Podivuhodné setkání v džungli Podivuhodné setkání v džungli Jules Verne

Bylo to zajímavé a napínavé, na Vernea, který mě tolik "nebaví", dobrý výkon, akorát mi vadí zeměpisné nesrovnalosti. Měla jsem u čtení otevřený Google Earth a hledala, kde se právě nachází. Bohužel města/vesnice Ngale, Zongo a Libreville jsou každé úplně na jiném místě a, pokud z Ngale pluli nejprve na Zongo, museli to vzít proti proudu a pak se vracet... :-(

08.02.2013 3 z 5

Noční plavba Noční plavba Jack Higgins

Bylo to napínavé a zajímavé, ale jestli mi něco fakt už lezlo na nervy, bylo to jejich věčné kouření - jojo, dát umírajícímu cigaretu, tomu říkám terno!

08.02.2013 3 z 5