Asterix u Belgů přehled

Asterix u Belgů https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7651/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-u-belgu-7651.jpg 4 97 97

Asterixova dobrodružství série

Římané v okolí neporažené galské osady se najednou začnou chovat velice uvolněně a spokojeně. Když Asterix s Obelixem začnou pátrat po důvodech, ukáže se, že jsou to jednotky převelené z Belgie. Julius Caesar se nechal slyšet, že ze všech národů Galie jsou Belgové nejudatnější a jeho vyčerpané legie si teď chodí k vesnici našich hrdinů odpočinout! Něco takového si ovšem náčelník Majestatix nemůže nechat líbit, a tak vyráží v doporovodu Asterixe a Obelixe do Belgie, aby se osobně přesvědčil, jak je to s tou udatností.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix chez les Belges , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix u Belgů. Přihlašte se a napište ho.

valda
15.09.2023 4 z 5

Asterix je můj oblíbený komiks. Vydrželo to od dětství do dospělosti. Tentokrát se Asterix s Obelixem vydávají ke kmenu Belgů. Belgové se považují za nejobávanější nepřátele Římské říše. Za to se ale považují i Galové. Je tak tedy potřeba vymyslet, jak rozhodnout, kdo je obávanější.
Je to klasický Asterix, se spoustou srandy, narážek na historii (třeba hranolky). Možná příběh patří k těm slabším, ale i tak je to velká zábava, jako všichni Asterixové.

Worbitka89
07.04.2023 5 z 5

Asterixova klasika, ty jmena mě vždycky dostanou :), A jejich putování po světě ze mě udělalo cestovatele.

yaoiyuri
13.07.2021 4 z 5

Obelix: Tak to ne! Druid povídal, že jestli s tebou nepůjdeme, nemuselo by to dobře skončit… a když to neskončí dobře, nebudou na konci příběhu divočáci…

Díl, který nijak výrazně nevybočuje ze schématu “Asterix v / na / u” - se všemi klady i zápory.

Belgové jsou sympaťáci a hlavně - dokážou Římanům zatopit i bez kouzelného lektvaru, na což naši hrdinové ve své honbě za titulem nejudatnějších bojovníků nějak neberou zřetel. Hm.
Pobavilo tajemné neutrální loďstvo. :D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix u Belgů v seznamech