assenora assenora komentáře u knih

Príbeh dámy X Príbeh dámy X A. J. Molloy

Kniha napísaná na prvý pohľad zaujímavo, ale po pár stránkach sa jej čaro stratí a zostane iba prázdnota a zabitý čas pri jej čítaní.

13.08.2019 odpad!

Pokoj v barvách štěstí 5 Pokoj v barvách štěstí 5 Hakuri

Útek nemusí vždy končiť slobodou, ale môžu vzniknúť otázky, ktoré sú hlboko zakorené v duši mladého dievčaťa, ale ako sa zbaviť prízrakov a nástrah svojej minulosti?
Ako uhasiť túžbu bez vyslovenia, keď po vyslovení je ešte naliehavejšia ako predtým? Byť blízko, ale aj to je príliš ďaleko.
Možno je potrebné iba si pripomenúť sľuby a priniesť do života ďalšie, aby upevnili vzájomné puto.
Alebo je to iba ďalšie riziko či možné vykúpenie?

22.01.2024 4 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Postupné gradovanie deja odhaľuje klamstvá, ktoré sprevádzali Polly a Klíštka celý ich život. Ale tomu nastal koniec a oni objavujú to, čo nepoznali. Zisťujú o čom nemali ani tušenie, že existuje alebo by mohlo existovať.
Je to objavné dobrodružstvo plné strachu a nástrach, tak netradičných ako bizzare fantasy môže byť.
Zvyknutá na autorovu perverznosť, je toto dielo zamerané iba na opisy vecí, nie príliš lákavých, ale iba znechucujúcich čitateľa. Za mňa je to skôr klasické čítanie bez jeho špecifického štýlu, ktorý je viditeľný v iných jeho dielach,keďže je to určené pre mládež a nie pre dospelého čitateľa, je to vhodné spracovanie tejto témy. V príbehu sa objavujú stále nové ako aj temné zvraty, ktoré spestrujú daný dej.
Bolo to spestrenie, ale skôr pre mladšieho čitateľa ako pre dospelého.

28.07.2023 3 z 5

Čarodějova nevěsta 9 Čarodějova nevěsta 9 Kore Yamazaki

Dve bytosti si môžu byť tak blízke a tak vzdialené? Pričom obe cítia podobne veci vo svojich životoch, ale prostriedky ktoré použivajú sú rôzne len aby naplnili pocity čo ich ťažia z minulosti. Pričom jednej pomáhajú priatelia a druhá ubližuje iným.
Aj takúto podobu má Čiše s jedným z hrdinov. Dej napreduje rýchlo a je obohatený o všetky doteraz objavené postavy. Sledovanie je zaujímavé ale aj náročné, keď už je ťažko zaradiť kde a za akým účelom sa postavy objavili či stratili z hlavnej linky príbehu.
Príbeh tak ako je tvorený od prvého dielu je uzatvorený a je načrtnuté nové smerovanie života Čise.

16.07.2023 4 z 5

Čarodějova nevěsta 8 Čarodějova nevěsta 8 Kore Yamazaki

Život je možné vykúpiť iným životom, ale koho život má väčšiu hodnotu?
Nad touto otázkou si lámu hlavu nielen Čise a Elias, ale aj ich ďalší priatelia.
Čo všetko sa stane, aby bola otázka zodpovedaná uspokojivým spôsobom pre všetky strany?
Napredovanie príbehu sa zamotáva, ale je to stále napínavé do poslednej strany daného dielu.

13.07.2023 5 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 4 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 4 Fuse

Netrpezlivosť a domýšľavosť sa v bitkách nevypláca, ako aj mladícka nerozvážnosť alebo iba boj o trón. Všetky tieto faktory pôsobiace súbežne vytvárajú nebezpečnú a ohrozujúcu lavínu nezdarov, ako sa o tom presvedčili aj ďalšie postavy, ktoré ovplyvnili dej a ukázali novú stránku moci Majstra Bourného Rimuruka, ako aj jeho spoločníkov
Dostávame priame odpovede, ktoré hovoria o nových bojoch alebo aj o víťazstvách, či iba o úskokoch ktoré prenasledujú sliz na jeho potulkách po mape sveta skrz Džurský prales až do močiarov či ešte ďalej??
"Myslel som si, že keď sa premením späť na sliz, prestanú so mnou zaobchádzať ako s hračkou.... Obrovsky nepríjemne som sa mýlil....."

11.05.2023 4 z 5