Príbeh dámy X

od:


KoupitKoupit eknihu

Príbeh plný vášne a erotickej fantázie! Jeden deň, jedno stretnutie a jeden magický muž zmení jej život... Všetci snívame o tom, že raz zažijeme vášnivú noc, na ktorú nikdy nezabudneme. Čo však robiť v prípade, ak sa tá noc plná neskrotnej túžby premení na čosi oveľa hlbšie a zmysluplnejšie? Takýto sen má aj dvadsaťdvaročná Alex, americká študentka, ktorá prišla do Neapola pracovať na svojej diplomovej práci o talianskej mafii. Netuší, že práve Neapol a muž, ktorého stretne hneď prvý večer, jej navždy zmenia život. Záhadný Lord Marcus Roscarrick, miliardár a neskutočne príťažlivý muž, však skrýva nejedno tajomstvo. Alex s ním prežije ohnivú noc plnú nenásytnej túžby, až drsnej, spaľujúcej vášne, akú ešte nikdy v živote nezažila. Spaľuje ju túžba, ktorá ju priam desí. Erotické napätie, ktoré medzi nimi stále narastá, je takmer hmatateľné. Má to však háčik. Marc je členom tajomného kultu, ktorému vládnu starobylé zákony. Jediná možnosť, ako si ho udržať, je pristúpiť na jeho podmienky. Bude X ochotná podstúpiť vzrušujúci a zároveň zničujúci erotický obrad? Prehryzne podozrenie, že má prsty v miestnych mafiánskych hrách? Alebo sa vzdá muža, po ktorom tak nesmierne túži a ktorý dokáže naplniť jej najtajnejšie erotické fantázie?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382140/pribeh-damy-x-c6e-382140.jpg 3269
Orig. název:

The Story of X (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Fragment (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Přidat komentář
uminaa
09. ledna

1* dávam za snahu. Pri čítaní tejto knihy som si spomenula na tri ďalšie, akoby sa autorka snažila tieto knihy spojiť do jednej. No nevyšlo! Nemyslím, že by som túto knihu ešte niekedy čítala. Hlavnú ženskú postavu som mala párkrát chuť prefackať - vôbec mi nebola sympatická, hlavná mužská postava ma nijak zvlášť nezaujala, dej bol necelistvý. A čo týka vsuviek s mafiou, tak síce nemám so žiadnou skúsenosti (dokonca ani ako s počítačovou hrou), ale príde mi to také... no nijaké a divné. Autorka sa do tejto témy asi nemala ani púšťať :(

janina66
05.11.2018odpad!

tak horší knihu jsem opravdu nečetla. Šílená slátanina. ani erotika, ani dobrodružné jen trocha tajemna. Naštěstí jsem ji měla půjčenu z knihovny.

LadyHip
30.03.2018

Rychlovka na odpoledne, i když sem trochu rozpolcená. Na začátku to byla slabší pohádka o lásce na první pohled, pak se děj překlopil na vycpávkovou vatu s erotickými scénami, ale konec mě vtáhnul a pohltil. Nakonec ale dávám 4 hvězdy, protože příběh se fakt dobře vyvinul a scény zasvěcování...tak ty mi tedy zrychlovaly puls. A navíc skvěle napsané.

mazlak
21.03.2018

Jedním slovem, zvláštní. Hezké čtení, ale asi zcela smyšlený příběh.

vedana
27.06.2017

Kniha se mi četla pěkně, i když jsem nějaké pasáže přeskakovala, protože pro mne byly nezajímavé.

ou.vej
20.06.2017

Příběh trochu jako Padesát odstínu šedi, ale oceňuji snahu vložit tam více erotiky a tajemna. Pro velmi nenáročného čtenáře ideální četba.

kocourjulie
24.05.2017odpad!

Ach jo, nemám ráda husičkovité hlavní hrdinky. A tahle je husičkovitá až pitomoučká. A ty "erotické" scény ... hodně jich mělo do erotiky daleko.
Takže ne, ani hromady odpadků mě nenadchly.

MíšaS.
01.05.2017

Oddechovka, ale nic extra.

Tesset
16.02.2017odpad!

Od těchto knih neočekávám vůbec nic kromě dobře popsaných erotických scén a už jsem si zvykla, že děj obvykle nestojí za nic, ale co bylo tohle? Popisy míst ještě ok, ale myšlenkové pochody X (jestli se to tak dá nazvat) byly pro mě teda úplně zmatečné. Mark naprostý suchar. Myšlenka na příběh celkem dobrá, ale zpracování a styl psaní úděsné. Co mě vytáčelo téměř k nepříčetnosti - neustále trojí opakování slov, zřejmě pro dramatičnost, a vypisování několika synonym za sebou, patrně aby autorka ukázala, že má velkou slovní zásobu. Knihu jsem sice dočetla ale už nikdy nikdy nikdy ji číst nebudu.

Ciarra
27.09.2016

Líbily se mi popisy míst a také jsem se dozvěděla něco z historie. Příběh ze začátku zajímavý, pak dost na jedno brdo a ke konci zase napínavý (kdo jste se dostal přes polovinu, doporučuju vydržet). Taková trochu eroticky laděná Šifra mistra Leonarda :D teď vážně: knihu jsem si koupila, přečetla během několika hodin a už se k ní nevrátím. Příběh dost neuvěřitelný (ale co si budeme povídat, to jsou vlastně všechny v knihách tohoto typu, nebo máte dojem, že je možné, aby se prachatý krasavec na první pohled zamiloval do chudé naivní holčiny, která ač je hezká, tak si svou krásu vlastně vůbec neuvědomuje a musí jí to ukázat až pan Dokonalý? Taková pohádková Popelka se střevíčky od Jimmy Choo), prostředí detailně vykreslené, jako bych tam fakt byla, děj...no...autorka se ho snaží stupňovat a celkem se jí to i daří, i když ten konec byl na mě trochu moc pohádkový. Prostě a jednoduše, pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí :)

Mellisek
25.09.2016

Abych byla uprimna z knihy mam opravdu zvlastni pocit. Hlavni hrdinka se zda nazacatku knihy sebejista ze ma jiste zasady ma nejakou uroven. Ale jak cas plyne ja z ni jen obycejna trubicka co udela vse na svete. Kniha je nerealna svym zpusobem az absurdni. A to me mrzi anotace me nadchla ale cela kniha byla omyl.

bookie25
15.11.2015

Tenhle příběh je prapodivný. Děj je chvílemi tak nereálný, až je to do očí bijící. Autor/ka se svezla na vlně zájmu o erotické příběhy, ale tohle vážně nemá hlavu ani patu, i když o hlavních hrdinech se nedá říct, že by byli vyloženě nesympatičtí. Tři hvězdy za Itálii, kterou mám moc ráda.

Evule114
12.10.2015

Nevím teda jak ostatní a podle komentů se moc nelíbila, ale mě naopak se tato knížka i spisovatelka líbila. Už to, že píše v první osobě mě potěšilo a knížka se četla sama :-) navíc se mi líbilo, že Mark byl jak za kladˇase, tak trošku měl něco i z té temné stránky. Neříkám, že Ixka na mě chvilku nepůsobila jako naivka, ale i tak hodnotím kladně... je to fajn oddechovka :-)

petvet
27.08.2015

Podle hodnocení na databaziknih jsem od knihy moc nečekala, ale musím říct, že mě hodně překvapila - dobře a rychle se četla, měla poutavý děj s prvky detektivky. Autorka chtěla zaujmout psaním a dějem - a myslím, že se ji to povedlo. Trochu mi v knize vadily podivné slovní výrazy a chování hl.hrdinky (kolikrát mi připadalo, jak kdyby nepřemýšlela ...), naopak se mi líbilo,jak byly v knize popisovaná skutečná místa,oblasti a památky Itálie, aspoň jsem se něco nového (i s Googlem) dozvěděla. Za mě knihu doporučuji.

majolenka29
17.08.2015

Líbila se.

majolenka29
17.08.2015

Líbila se.

PomněnkaPrvní
21.12.2014

Způsob autorčina psaní (první osoba v přítomném čase) mi vadil celou knížku, nesedělo mi to. Ale prostředí a příběh mi přišel tak zajímavý a neotřelý, že jsem překousla formu a soustředila se na obsah. Knížka se mi líbila, byla napínavá i vzrušující. Popisy Kalábrie, Neapole, Benátek úžasné. Přátelství dvou odlišných kamarádek záviděníhodné. Neskutečně mě vytáčel překlad jména hlavní hrdinky. To jí prostě nemohli říkat X? To ji museli přepisovat jako Iksku? Oslovovat ji Iksko? Vždyť to vypadá i zní příšerně. Chápu, že mystéria musela být tajemná a že autorka nemohla všechno předem prozradit. Ale neseděla mi skutečnosti, že X se rozhodne do toho pustit, ačkoliv neví, co to to pro ni bude v důsledku znamenat. Nikoliv obnášet, to už je součástí mystéria, že nevíme, kde a jak bude probíhat příště. Ale co bude na konci. K čemu se vlastně zavazuje, když to podstupuje. Mark se zmíní o jedné povinnosti, kterou pod hrozbou přísného trestu nesmí porušit. Ale to se X do něčeho pustí a nezajímá se o to, co to pro ni bude znamenat? Jaké povinnosti pak z toho zasvěcení bude mít, k čemu se zavazuje, čeho se zříká?

Ditules
24.11.2014

Bez zaváhání jsou na tom nejlepší ty sexuální scény. Jinak to vůbec nemá soudržnost. Chování hrdinů je více než prapodivné.

Lenka.Vílka
24.09.2014

Přiznám se…trvalo mi déle přemýšlení o tom, jak zformulovat hodnocení knihy, než její samotné čtení…zaujal mě popis knihy, a proto mě hned napadlo, že by se mohlo jednat erotický thriller…no, nejsem jediná, kdo si to myslel, a potom byl zklamaný…ve dnech velké žánrové konkurence, je těžké napsat něco originálního…proto tyhle vsuvky (jiných žánrů), aby kniha působila jinak než její sourozenci…jo, tady se to teda rozhodně nestalo…tenhle dort, co spolu pekli pejsek s kočičkou, by sice mohl někomu chutnat, ale taky někomu způsobit bolení bříška…

Hlavně jsem nechtěla psát, jak je to špatná kniha, protože tak to úplně není…stejně tak nemohu napsat, že byla vynikající, a že jsem byla nadšená, protože lhaní mi moc nejde…ale ani nemohu tvrdit, že je to průměr, protože tím bych urazila spoustu dobrých knih…jo, proto jsem se snažila na knize najít i něco pozitivního…šťourala jsem a nakonec narazila na zlatý důl…našla jsem tu jednu věc, která mě donutila číst dál…bylo to doufání…přesně tak…doufání, že na další straně to bude lepší…že dostanu to, co mi bylo slíbeno na obálce…takže, co jsem teda přesně dostala?

Američanka v Evropě sbírá informace na svou diplomovku na vlastně docela zajímavé téma…hned na první stránce se dozvíme o jestřábím profilu a těch všech klišé při popisování sexy chlapa…a hned poté, co x zmíní, že touží po žhavém létě, seznamuje se s jestřábem (jejich další interakce jsou předvídatelné. Na začátku je to docela příjemné, ale…autorka se nás snaží přesvědčit, že píše o něčem jiném než o sexu chtivé žabce a drsňákovi)…jsme na sté stránce a co se stalo?...x se dostane do situace, kdy souhlasí s tím, že zúčastní mysterií, protože její vyvolený je v tajné společnosti, která tohle považuje za zasvěcovací rituál (fajn, originální způsob, jak k tomu přemluvit hrdinku, ale na mě to působí jako další přísada do dortu…z čehož může být jeden potěšen, ale druhý rozhodně ne…a kde je ta mafie?)…v téhle fázi knihy mě znovu napadlo, že byla blbost dávat tam to o mafii, jenže…je docela logicky vysvětleno, proč to tam autorka chtěla (a jo, dává to smysl, ale je to skoro na konci, takže se nedivím, že se tam někdo třeba nedostal, protože čtení prostě vzdal…takže, když to musí být, doporučuji stránky přeskakovat na začátku, ne ke konci), ale upřímně…kniha by na mě působila mnohem reálněji, kdyby důvodem návštěvy x byla obyčejná dovolená, kde pozná chlápka a splní se jí to její vysněné léto…(ale to by zase bylo stejné jako všechno ostatní a styl psaní nebyl zase tak odzbrojující, aby to vynahradil)…to bych brala víc…protože, kdyby člověk dopředu věděl, do čeho jde, třeba by ani se čtením nezačal, protože info knihy vede k myšlence, že jde o něco jiného…a těch pár posledních stránek na mě bylo až moc sladoučkejch (ani na vteřinu jsem nevěřila, že je po něm…)

Mira330
18.09.2014

Další kousek pro dámy. U mě rozhodně lepší než 50 odstínů šedi (knížky jsou si hodně podobné). Tady se aspoň něco dělo a navíc jsem se dozvěděla i historii o Neapoli, Banátkách..., a dalších místech, které Alex díky mystériím objevila. Popisy míst, kde cestovala jsou zdařilé, při čtení máte pocit, že jste tam. Zde musím chválit. Pokud se jedná o zmiňovaná mystéria, tak to bylo zajímavé okořenění knížky. Příjemné oddychové čtení. V jediné co jsem doufala, tak že ta mafie tu bude víc zapojená. Že to bude erotický triler. Ještě víc napětí, než tu je. Knížku doporučuji těm, kteří mají rády víc, než jenom hrabání se v mozku hlavní hrdinky a chtějí něco procestovat. U toho se zasnít a prožít nějakou ru romantiku a sex na různých místech. Některé věci mi tu přišli trochen nedomyšlené (v té mafii to asi chodí trochu drsněji) , ale je to prostě pohádka, tak proč se chvilku nezasnít...

Samira
26.08.2014

Musím říct, že tahle knížka nebyla můj šálek kávy. Hrozně ráda čtu tento žánr, navíc mě zaujala anotace a slíbená mafie a mystéria. Nečekala jsem, že to bude pětihvězdičkový titul, ale tohle taky ne. Popisy Neapole jsou opravdu krásné, začátek má navíc slibný rozjezd. Ale pak dojde na mystéria. Vydržím hodně, ale tohle mi ani při dobré vůli vzrušující nepříjde. Jinak zvlášť se mi nelíbil ani závěr. Ale je to věc individuálního vkusu, kniha není špatně napsaná, jen je pro mě moc drsná a to co tam vydávali za erotiku, mi erotické nepříjde. Ale jak říkám je to individuální.

Helena Lacková
15.08.2014

Kniha se mi moc líbila. Nechyběla romantika, luxus, touha, váěeň, tajemno. Doporučuji

Rachel
14.08.2014odpad!

Story of O a Padesát odstínů čehokoli se potkaly a vznikla z toho podivná selanka, která se bojí být úplně ujetá nebo romantická a zůstává kočkopsem. Hodně zlý i pro odpočinek, nedočetla jsem .

janyska13
05.08.2014

První kniha podobného typu co jsem četla a musím říci, že mě celkem příjemně překvapila, bavila mě a posledních x stran jsem musela dočíst co nejrychleji, opravdu mohu doporučit.

petrzel
22.07.2014

Mě se to líbilo. Je pravda ,že sexuální scény jsem přeskakovala ,ale zase tolik jich tam nebylo. Je to takový odpočinkový čtení na prázdniny.

psirena
27.06.2014

Bože, to ale byla slátanina. Zajímavé je, že autorka píše pod pseudonyme. Nic se o ní neví. A ani se nedivím. Napsat tohle?

Beni
15.06.2014

Kniha neurazí a dle mého vůbec nenadchne :-( Velice slaboučké :-(

1casper
28.05.2014

Knížka je totální brak. Větší slátaninu jsem dlouho nečetla.

muchomurka
02.04.2014

Začátek knížky byl neskutečně nudný a zdlouhavý, vůbec mě to nebavilo a říkala jsem si, jestli to dočtu. Pak se děj (díkybohu) rozjel. Čekala jsem sice upíry, což se naštěstí nepotvrdilo, ale tohle jsem fakt nečekala. Děj asi měl být dekadentní, opředený tajemstvím, nabitý jiskřivou smyslností a erotikou, prosycen láskou. A místo toho jsem četla lacinou náhražku. Chvílemi mi to připomínalo, jak kdyby autorka měla snahu psát podobně jako Tehereh Mafi. Ale můžu se mýlit, možná to bylo způsobené jenom překladem.
Téma bylo super, mafie, užívat si peníze a slast, ale všechno to působilo prvoplánovitě, tak nějak neuvěřitelně tím špatným způsobem. Závěr a vyvrcholení knihy bylo odbyté, nebo jsem aspoň měla ten dojem.
A hrozně moc mě štvaly kulisy Itálie, italské věty, dlouhé popisy míst.
Chápu, že napsat knihu není lehké, a přijít s originálním (aspoň trochu) nápadem je ještě těžší, ale čekala jsem něco tajemnějšího. Možná kdyby to bylo vyprávěno z pohledu Xky, což by nebyla jen přezdívka... Nevím, ale mě tahle kniha zklamala.

Lennji
24.03.2014

Na knihu jsem se těšila, mé nadšení opadlo se čtením prvních stránek..Větší část knihy byla nudná a nezáživná, pokračovala jsem ve čtení jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy..Pak se to rozjelo a začalo to být zajímavé, konec trochu pohádkový a přehnaný a taky utnutý..klidně se autorka mohla ještě na pár stránek rozepsat..Knihu mi stačilo přečíst jednou, vracet se k ní nebudu..