Anoel1 Anoel1 komentáře u knih

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Nádherný, magický příběh o dospívání, o hodnotách v životě, hledání přátel, mladické touze vzepřít se svému osudu i o zmoudření. To vše vetkáno v příběhu dvanáctileté Márinky a baby Jagy, v prolínání světa mrtvých a živých.

18.09.2023 5 z 5

Dívka v medvědí kůži Dívka v medvědí kůži Sophie Anderson

Knihy Sophie Anderson mě naprosto uchvacují. Má skvěle vystavěné příběhy, překrásný jazyk, a to grafické zpracování - nádhera.
Dívka v medvědí kůži se dokáže dotknout duše dětí i dospělých stejně jako předchozí kniha Chaloupka na muřích nožkách. (Ačkoli příběh o medvědici Jance mě zasáhl přeci jen o něco více - a to jsem si myslela, že Chaloupku jen tak něco nepředčí).
Doporučuji každému, kdo miluje příběhy a rád sleduje hrdiny na jejich napínavé cestě za poznáním, zmoudřením.

06.11.2023 5 z 5

Keltové – Druidův poklad Keltové – Druidův poklad Veronika Válková

Zařadila bych ji mezi nejlepší díly z této série (ale mám je ráda všechny). Příběh má spád hned od začátku, snoubí se v něm realita s magií, skvělé vyvrcholení děje. Přečteno jedním dechem!

20.06.2023 5 z 5

Zámek z pavučiny kouzel Zámek z pavučiny kouzel Sophie Anderson

Do tvorby Sophie Anderson jsem se zamilovala. Uchvacuje mě způsobem, jakým píše, svou úžasnou fantazií, na které tká své příběhy, i tím, jaká poselství předává ve svých knihách.
V Zámku z pavučiny kouzel si silně zvědomujeme hodnoty rodiny, domova, přátelství a také důležitost svobody jednotlivce i celku.
Putování Olji do magického světa je poutavé od první do poslední stránky. Vřele doporučuji starším dětem i dospělým.

01.04.2024 5 z 5

Ruce vzhůru, tohle je přepadení a nikdo ani hnout! Ruce vzhůru, tohle je přepadení a nikdo ani hnout! David Laňka

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a nemohla se od příběhu odtrhnout.
David Laňka napsal další skvělou knihu pro děti, kterou David Novotný výborně načetl.
Už se těším, až ji budu doporučovat čtenářům naší knihovny.

02.02.2024 5 z 5