AnnieWerny AnnieWerny komentáře u knih

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Nejsem zrovna typ člověka libujícího si v knihách s čistě erotickou tématikou, ale k téhle knize jsem se nějakou náhodou dostala a příběh mi přišel zajímavý. Přesto, že jsem první stránky četla velmi skepticky dějová linie mi nakonec nejednou vyrazila dech a ke konci jsem si ani pořádně neuvědomovala, že tam vůbec nějaká erotika byla. Velmi s mi líbila. :)

23.01.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

K této sérii jsem se dostala díky prvním dvěma filmům, které mne velice zaujali ale musím jako téměř pokaždé říct, že filmy na knížky ani zdaleka nemají. :D Divergenci jsem si užila, celkové psaní se mi velice zamlouvá a s Tris jsem se téměř okamžitě sžila. Druhý díl mě překvapil mnohem více jelikož se s filmem skoro všude rozchází a věci jsou jinak. Kniha byla mnohem více živější, víc se toho dělo a i vztah Čtyřky a Tris nebyl tak šíleně růžovoučký což celému příběhu hodně přispělo. Člověk pak nemá pocit, že jsou vztahy mezi postavami dokonale vyumělkované. Teď jsem uprostřed Aliance a nemohu se dočkat až zjistím jak to celé dopadne. :)

10.01.2016 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Kniha mě zaujala hlavně spojením žánrů a jelikož nejsem zrovna typ člověka, který se vyžívá v typických hororech a thrillerech, řekla jsem si, že tohle by mohla být jemná náhražka.

S Marou jakožto hrdinkou jsem soucítila celou knihu. Přesto mě občas její chování zaráželo. Osobně například postavu Noaha jsem si velmi oblíbila už jen z důvodu vyvážení, které autorka nasazovala při použití zaláskovaných scén a Noahovy zázračné schopnosti uzdravovat, jako téměř ostrý protiklad k Maře samotné. Přesto, že se tím vytvořilo jakési klišé já osobně jsem to v příběhu uvítala. Lépe jsem pak vše strávila. Ostatně děj byl sám o sobě na několika místech poměrně zmatený a celou knihu jsem si nesla spoustu otázek, které naštěstí byly na konci z většiny objasněny. Konec sám o sobě mi přišel velmi povedený přesto, že kniha končí rozseknutá.

Hodnocení vysoké, ale pochybuji, že se tato kniha zařadí mezi ty, které jsem schopna číst opakovaně. :)

30.01.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Celá série byla Velmi povedená tedy až na Elitu, kterou jsem četla pouze z nutnosti abych se dozvěděla co bude s hrdiny dál. Vybrala jsem si je kvůli oddechu a přesto, že se tam dělo poměrně dost jsem si u této série pěkně odpočinula. :) Osobně si myslím, že tento třetí díl se povedl ze všech nejlépe. Jsem typ člověka co vyznává cestu prvních dílů jako nejlépe povedených, ale s První jsem se nechala velmi milé překvapit. :)
Pokud jde o postavy, ze začátku mě chování Ameriky hodně štvalo, ale postupně jsem k ní cestu našla. Pokukuji po sbírce novel k této sérii Happily ever after. Rozhodně knihy doporučuji všem. ;)

28.01.2016 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Hned pro začátek obálky téhle trilogie jsou naprosto fantastické. Pokud jde o knihy samotné byla jsem si téměř na sto procent jistá, že je budu milovat... vzhledem k tomu jak tomu všichni dávali vysoké hodnocení a doslova pěli chválu, hodně mě to navnadilo a až přehnaně jsem se těšila. (SPOILERY) ⬇

Prvních sto stránek se téměř nic nedělo. Nemůžu říct, že jsem byla úplně znuděná to ne. Autorka využila těch sto stran na důkladný popis a tvorbu Republiky, aby si to čtenář mohl dobře představit a dát dohromady. Přesto mi toho přišlo až moc a popis všech míst kde se Day s Tess ukrývali mi občas přišel lehce zbytečný. Nebo například popis zápasu ve Skizu byl v jednu chvíli téměř živě představitelný a v jednu chvíli zase vůbec. U sektorů jako Battala, Lake apod. tam jsem se ztrácela úplně. Zase jsem si ale za těch prvních sto stran mohla dát dohromady situaci v Republice, vztah k politice mezi ní a Koloniemi a taky osobně zjistit z reakcí a situací jaký je Day a jestli mi je nebo není sympatický. U June to bylo složitější. V jednu chvíli jsem nevěděla jestli mi má být protivná a nebo ne. Nakonec se ale vybarvila docela hezky. :) Styl psaní a celkově úpravy, rozdělení na dva pohledy a i jiné písmo se mi líbil velmi. :)
Konec byl doslova zahlcen odhaleními, která byla Velmi dobře vpletená do příběhu. Celková spokojenost a omlouvám se za tak dlouhý komentář nechala jsem se trochu unést. :D

19.02.2016