Aninka87 Aninka87 komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha, nyní velmi populárního autora, která se mi dostala do ruky a doufám že ne poslední. Napsaná velmi čtivě, odkládala jsem ji snad jen, když jsem se příliš bála. Místy dokázala vzbudit podobné pocity jako filmový horor. Hrdina, outsider, člověku prostě přiroste k srdci :)

20.07.2014 5 z 5

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Než se vyjádřil k obsahu, musím říct, že frekvence zdrobnělin "chlapeček, holčička" mě na prvních cca 50 stranách malém donutila knihu odložit.
Doufala jsem, že v knize najdu pomoc, nový přístup, ale místy jsem měla pocit, že se autor spíše potřebuje poplácat po rameni za skvělou výchovu svého (asi jediného??) syna.

09.03.2023 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tato kniha se mi dostala do ruky jako třetí od Jo Nesbo a nebyla jsem z ní nadšená tolik jako z předchozích (Sněhulák a Červenka). Měla jsem problém se do příběhu začíst, ale bylo to možná také tím, že jsem od knihy často odcházela a složité souvislosti mi ne vždy zůstávaly v hlavě. Přesto jsem ji neodložila úplně a rozuzlení bylo překvapující.

05.01.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Můj druhý Nesbo, přiznávám nečtu ho popořadě. Kniha zaujala stejně jako sněhulák, jen přiznávám, že jsem se občas ztrácela ve jménech. Nicméně vyřešení případu nezklamalo.

28.08.2014 5 z 5

Sláma v botách Sláma v botách Veronika Kyčera Kučerová

Odpočinkové čtení, zvláště pro ty, kteří se pokouší stát se zahradníky. První sezona v knize se mi zdála lepší, než druhá.

18.03.2018 4 z 5

Pečeme zdravě bez lepku Pečeme zdravě bez lepku Christiane Schäfer

Začátek kuchařky je věnován všeobecným informacím o celiakii a poté následuje část s recepty. Vyzkoušeny 2 recepty a oba fungovaly velice dobře.

21.07.2014 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Nejprve jsem se dostala k filmu, který na mě však nezanechal mnoho stop. Filmový hrdina mi v představách naštěstí příliš nezůstal. Knihu jsem doslova hltala a identifikovala se morálními dilematy hlavního hrdiny.

20.07.2014 5 z 5