anežkak. anežkak. komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Opravdu hodně jsem od knihy čekala a asi i proto jsem více méně zklamaná. Příběh mi přijde celkem dobrý, námět je zajímavý, ale některé věci mi přišly hrozně nereálné.
Například to, že Bruno vůbec nic neví, ale tak budiž, to by ještě šlo, jenže jemu má být devět. Podle toho co ví a jak se chová bych si tipla, že je mu spíš šest. Nebo to, jak podleze plot... Hlídaný plot, který je pod proudem. Vždyť kdyby to šlo, tak by z toho místa všichni utekli!
Možná by někdo mohl říct, že by knihu měly číst mladší děti, kterým nebudou tyhle nepřesnosti vadit, ale podle mě jsou malé děti právě ti lidé, kterým ty nepřesnosti uškodí, protože pak nebudou vědět, jak to bylo ve skutečnosti. Navíc si myslím, že kniha, která končí smrtí hlavní postavy není pro malé děti.

05.12.2020 2 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Mám tuhle knížku moc ráda, je to hezký a vtipný příběh

10.11.2019 5 z 5

Mezi Indiány: dcera náčelníkova Mezi Indiány: dcera náčelníkova Veronika Válková

Skvělá knížka, podle mě nejlepší z celé série.

Akta Joshua - Neviditelné město Akta Joshua - Neviditelné město Maria G. Harris

Zajímavý příběh, ale dost neuvěřitelné a nemožné. Ale jinak se mi to líbilo.

10.11.2019 4 z 5

Jaká doopravdy jsi : testy pro všechny správné holky Jaká doopravdy jsi : testy pro všechny správné holky kolektiv autorů

Čekala jsem trochu rozmanitější druhy testů, a moc jsem se toho o sobě nedozvěděla.

10.11.2019 3 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Všimla jsem si že kniha nemá tolik negativních komentářů jako ostatní knihy autorky, a myslím že právem.

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Hezké a smutné.

09.11.2019 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Moc hezká knížka, líbí se mi, že je úplně jiná než podobné knížky o 2 světové válce, je v ní všechno vysvětlené, a i když na rozdíl od Báry vím co to bylo gestapo, dozvěděla jsem se spoustu nových informací.