Anetst Anetst komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka, ikdyž chvílemi smutná. Krásně popsané prostředí bažiny, ve které Kya žije stejně jako Kyiny myšlenky a pocity.

Řadím ke knihám, které ve mně budou ještě chvíli doznívat a ráda si ji někdy znovu přečtu.

27.12.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

(SPOILER) Kniha mě dostala. Ve výsledku mi bylo na konci líto obou hlavních hrdinů. Překvapivě mě dost zaujala i první část, kdy kniha sleduje vzestup nacismu v Rakousku a proměnu chlapce v příslušníka SS.

Hodnocení píšu až po třech měsících a stále mám knihu v živé v paměti. To mluví za vše. Dávám 5/5.

10.02.2023 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

(SPOILER) Krásná kniha, kvůli její délce jsem ji četla déle, ale měla jsem ji stále v hlavě a těšila se až se opět začtu. Trošku mě mrzí konec týkající se jejich prvních lásek. Uvidím, jaký pocit budu mít z knihy po delší době, zatím je to 4,5⭐️

27.01.2023 4 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Ze všech tří dílů se mě tento dotkl nejméně. Příběh mi přišel až moc neuvěřitelný a mimo realitu. Chemii mezi Hope a Scottem jsem taky úplně nevěřila. Ale četlo se to dobře, stejně jako předchozí díly. Ale něco tomu chybělo.

06.08.2023 4 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Krásná knížka. V něčem lepší a v něčem horší než první díl, ale oba díly byly krásné. Až na chování Emmeta ke konci nemám výhrady - a i to se týkalo snad posledních 30 stran, takže se to dalo přežít :-).

Tato série (zatím přečtené první dva díly) je mnohem lepší než série ze Skalistých hor od Lilly Lucas. Učitě nechávám v knihovničce a ráda se ke knize někdy v budoucnu vrátím.

09.07.2023 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Nádherná knížka. Neměla jsem velká očekávání, navíc z předchozích recenzí (whiolet) jsem se trošku bála povahy Laurie. Nebylo proč, každý vnímá odchod blízkého člověka a další nepříjemné situace v životě jinak a já se i přesto, že jsem žádnou blízkou osobu neztratila, dokážu přesně vcítit do toho co Laurie prožívala i po 3,5 letech. Asi není nic co by mě na knize zklamalo. Několikrát mě kniha dohnala k slzám.

Tato série (zatím přečtené první dva díly) je za mě mnohem lepší než série ze Skalistých hor od Lilly Lucas. Učitě nechávám v knihovničce a ráda se ke knize někdy v budoucnu vrátím.

09.07.2023 5 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Knihu jsem četla krátce po přečtení prvního dílu a chvíli mi trvalo než jsem "přepla", co se týče jmen apod. Kniha se četla pěkně, ale jak už tu někdo psal, příbeh Therese mě zaujal mnohem více než Gisele. Byla jsem ráda, že se dovysvětlily některé otevřené příběhy z prvního dílu. Dávám 4 ⭐️.

21.02.2023 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Oddechové čtení. Místy vtipné, milé. V průběhu mi bylo líto Elary, ale chápala jsem i Noaha.

Příjemné víkendové čtení. :-)

20.05.2023 4 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

První 2/3 knihy jsem si myslela, že knihu zařadím se 3* mezi průměrné, možná lehce nadprůměrné. Kniha se četla dobře, ale jak už psala Kramlinka88, úplně jsem se nedokázala vcítit do děje, možná právě proto, že byl vyprávěný z pohledu malého děvčete. I tragické události na mě nepůsobily tak, jak by asi měly. Kapitoly byly na můj vkus delší.

Ale poslední třetina (zejména emotivní závěr) mě dostala. Važme si toho, co máme..

25.04.2023 4 z 5