AnetLickova AnetLickova komentáře u knih

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Moc hezký dodatek k sérii. Každá kapitola mě vtáhla do děje nebo alespoň natolik, abych během čtení každé z nich stihla zapomenout, že se tam má prohnat běžící Thor. :D

Za mě je nejzajímavější příběh z Álfheimu (psaný tedy z pohledu Hearthstona). Bylo hezké vidět napsané jeho myšlenky, když za celé předchozí díly (vskutku nečekaně) nepromluvil. :)

Magnus mi tam až tak nechyběl. Megnuse už bylo hodně ve třech předchozích knihách. ;)

30.08.2021 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Miluji všechny Rickovy knížky psané Ich-formou. Jsou veeelmi vtipné a čtivé. :)
Magnus Chase tedy není výjimkou.
Na prvních stranách sice hlavní hrdina působí poměrně nesympaticky – neboť se místy vyjadřuje argotem… prostě bezdomovec :D – ale po chvíli jsem si jeho i ostatní postavy oblíbila. ;)

Škoda, že kniha není delší. Bylo mi až líto, že jsem ji přečetla tak rychle. :D

13.08.2021 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Po dočtení série Bohové Olympu už jsem ani neplánovala další sérii rozečítat. Když jsem ale do této knihy nakoukla a přečetla si první větu, věděla jsem, že mě bude bavit. :D
Nelituji toho, je to asi nejlepší kniha, jakou jsem zatím četla. ☀️

Moc se mi líbí styl psaní, u kterého má čtenář dojem, že Apollón příběh opravdu vypráví jemu a „povídá si s ním“. Překlad je skvělý a humor humorný – i ty pasáže, kde to vypadá na něčí smrt. Jsou totiž psané extrémně vtipně. :D

07.05.2021 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Pěkné volné pokračování, avšak krátké. Jen škoda, že už se Eragon do Alagaësie nevrátí. :)

07.05.2021 4 z 5