anet99ka anet99ka komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Jestli se dá o nějaké knize tvrdit, že je nepředvídatelná, pak je to rozhodně tahle. Celou dobu si myslíte, že máte vše pod kontrolou, že se bezpečně orientujete v ději, ale pak přijde posledních pár kapitol a ty vám příběh představí v úplně novém světle. Chvílemi jsem se obávala, aby nezačala být kniha překombinovaná, ale s poslední stranou mi vše zapadlo do sebe a došla jsem k závěru, že prvotní zdánlivost překombinovanosti je ve skutečnosti perfektně sestavený sled událostí. Psát knihu od poslední kapitoly k první jistě není jednoduché, proto před autorem smekám za brilantní pojetí a zvládnutí toho stylu.

10.06.2019 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Knihu jsem četla již podruhé a rozhodně ne naposledy. Autorka umí skvěle vystihnout pocity i atmosféru, věrohodně popisuje lidské vztahy a nevytváří nereálné situace. Příběh Marianne si nejde nezamilovat.

01.07.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Je to tak krásný a nevinný příběh, že dokáže rozesmát i rozplakat jedinou větou. Dokáže člověka pohltit tak, že si až přijde, jako by seděl s Danim a Kittym v jednom pokoji a cítil spolu s nimi, jak je najednou celý svět v pořádku.

11.06.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Nemohu říci, že by tato kniha předčila první díl, přesto nelituji, že jsem ji četla. Oproti prvnímu dílu se mi děj zdál místy lehce zdlouhavý a nezáživný, ale je dost možné, že to bylo proto, že se nic neodehrávalo tak, jak bych si přála. Naštěstí si spiklenci se vším poradili a situaci zachránili. Poslední čtvrtinu jsem přečetla jedním dechem a po dočtení jsem jí spokojeně odložila.

24.06.2019 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha má velmi poutavý děj, avšak závěr je trochu chaotický.

12.01.2019 4 z 5