alisek alisek komentáře u knih

10 minut 38 vteřin 10 minut 38 vteřin Elif Shafak

Wow. Pro mě něco nového. Neotřelý příběh z prostředí, které snad ani nechcete poznat. Úžasně napsané. Nepřehlcené postavami. Za mě jedna z nejlepších knih v poslední době. Neváhejte a přečtěte si ji. Je vážně skvělá.

19.06.2021 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Asi nejsem tak otrlá jako většina čtenářů,kteří tady psali komentáře. Se mnou to tedy zamávalo, dokonce se mi to protlačilo i do snů. Rozhodně nezavýsknu: "Jen více takových knih.!" Především mě ale děsila představa, že se to opravdu děje a dít bude. Pedofilie je pro mě ten nejodpornější zločin a žádný trest za ní není dost vysoký. A opravdu jsem byla ráda, že už byl konec. Nevím, jestli moje zvědavost bude tak velká, abych se někdy pustila do pokračování.
Také mi vadí, a nejenom v této knize, že do textu bývají vkládané věty v cizím jazyce, nejčastěji v angličtině, a nikde není jejich překlad. Ne každý měl angličtinu ve škole, takže je pro mě dost divné číst takové knihy se slovníkem v ruce.

14.06.2014 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Naprosto souhlasím s Adéla K. Myslím, že kdyby Diana Gabaldon věděla, s jakými chybami se u nás tato kniha prodává, a jak naše nakladatelství zprznilo její text, nikdy by nedala souhlas s jejím vydáním. Je pravda, že se mi tato série moc líbí, ale bojím se každého dalšího dílu. S každou další knihou je těch chyb víc a víc. Je s podivem, že to nakladatelství nevadí. Vzpomínám na své doby mládí, kdy jsem dělala korektury v časopisech . Mívali jsme krácené prémie, když jsme pustili nějaké chyby. U této knihy by nám, čtenářům, měli platit za to, že jsme ochotni takový paskvil číst a ještě za něj nemalou cenu platit. Nejsem schopna ani pořádně vnímat děj a text, protože podvědomě čekám, kdy na mě zase vyskočí nějaké šílená chyba, která by mě překvapila i u žáčka prvního stupně ZŠ.
Tři * za námět a děj, za chyby minus nekonečno :-((

26.02.2014 3 z 5

Zapomenutý papež Zapomenutý papež Barbara Goldstein

První díl z chystané pentalogie. Těšila jsem se, že mám na dlouhou dobu vystaráno. Tak rozsáhlý historický román. Bohužel velké zklamání. To co deklarují na přebalu knihy je jen okrajové. Polovina knihy je o něčem jiném. Pokud se nevyznáte v církevní hierarchii a terminologii, jste v pasti. Až na straně 115 je alespoň část objasněná. Pro mě jako laika hodně nesrozumitelné. Spousta jmen, funkcí, mnichů, kardinálů, biskupů, patriarchů, rabínů, papežských legátů, papežů a císařů. Vůbec jsem se nevyznala ve jménech a už vůbec ne kdo je kdo. Budu se rozmýšlet, jestli si druhý díl, Boží schrána, koupím nebo alespoň přečtu.

06.11.2013 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Před rokem jsem se nedostala za třetí kapitolu. Říkala jsem si, že jsem pro tuto knihu ještě nedorostla. Tak jsem to zkusila teď znovu. Přečetla jsem ji sice celou, ale nevychutnala si ji. Asi to zase zkusím za pár let, pořád ji ještě nerozumím.

15.12.2012 3 z 5

Gejša se smaragdovýma očima Gejša se smaragdovýma očima Jina Bacarr

Strašné. Kdo by se těšil na popis života gejš bude zklamaný. Tato kniha je jen o o erotických snech a přáních mladé adeptky na gejšu. O snu jak bude uspokojovat své zákazníky. Myslím, že tato "gejša" nemá s těmi skutečnými nic společného. Spíš mi připadala jako adeptka na lacinou prostitutku

10.11.2012 odpad!

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Katedrálu moře jsem přečetla jedním dechem. Moc jsem se proto těšila na Ruku Fátimy. Ale pravda je, že jsem touto knihou byla zklamaná. Těžce se mi četla, byla dost zdlouhavá a místy i nesrozumitelná. Boj mezi křesťany a morisky je popisovaný dost realisticky.I když mám ráda knihy o více stránkách, tahle jich mohla mít mnohem méně.

14.08.2011 2 z 5

Kacíř Kacíř Carlo Adolfo Martigli

Z autora by byl bezva barman. Z tolika témat umíchat koktejl, to už je co říct. Jen si nedokážu představit, jakou kocovinu bych potom měla. Vlastně dokážu, právě jí procházím... A říkám si... už nikdy víc!

01.11.2015 odpad!

Boží schrána Boží schrána Barbara Goldstein

Po přečtení Zapomenutého papeže jsem se zařekla, že druhý díl určitě číst nebudu. Nakonec jsem neodolala a knihu číst začala. Proč jsem si jen myslela, že bude jiná než první díl? Ano trochu jiná byla. Bylo tam víc církevních hodnostářů, více církví a ještě víc nepřehledných situací. Jak už jsem psala v komentáři k prvnímu dílu, nic pro laika.Věnovala jsem ji tři dny svého života (jen proto, že jsem zvyklá všechny knížky, které rozečtu i dočíst), ale třetí díl jsem opravdu....opravdu vyškrtla ze seznamu knih, které si chci přečíst. A taky se asi budu muset naučit nedočítat knihy, které mě neoslovily. Je tolik krásných knih, které musím ještě stihnout přečíst a navíc, každý den vycházejí další....

30.05.2015 2 z 5

Templářská relikvie Templářská relikvie Chloe Palov

Čtivý thriller, kterému nechybí děj a spád, je tam taky trochu lásky, myslím dobrá oddechovka. Nemusíte nad tím moc přemýšlet, všechno vás dovede ke šťastnému konci

26.03.2013 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Knížka je hodně čtivá, má spád a nenechá vás odpočívat. Autor vypráví příběh takovým způsobem, že si řeknete: nebylo by to snad možné? V našem světě je spousta bláznivých sekt a kultů, tak proč ne tahle? Doporučím jen jedno, sedněte a začněte číst

09.03.2013 3 z 5