alex_foster alex_foster komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Vydařená obálka, slušné recenze a obrovské zklamání. Celkově jsem po první třetině měla pocit, jako by to psala patnáctka a když srovnám věk autorky a vyjádření v poděkování, že kniha vznikala deset let, tak to tak nějak sedí. Jako opravdu někdo hnije rok na galejích v podzemí a pak mu vadí pach potu koní? Toho nájemného zabijáka jsem slečně přestala věřit zhruba po dvaceti stranách. Stupidní dialogy, při kterých se mi chtělo mlátit hlavou o zeď. Velký potenciál, ale taková škoda...

27.09.2015 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Review Tak jo, gratulace Markétě za vydání prvotiny, to je důležitý mezník v životě každého spisovatele. A teď ke knížce.
Protože jsem ji dostala k Vánocům, byla jsem navnaděná recenzemi, komentáři a výkřiky, takže očekávání byla poměrně vysoká. Líbilo se mi odlišení Barbory a Milady, ale pardon, ta Bářina pražáčtina (cejtim, kejvam) mi neskutečně lezla na nervy, ostatně s Bárou samotnou, takovou spolubydlící, kamarádku, přítelkyni, věčně protivnou a ironickou, bych s chutí kopla do zadku. Příběh samotný je poměrně plochý, vyvrcholení zápletky se odehrálo v podstatě ve dvou odstavcích a tak jako jsme celou dobu sledovali kdo tam byl, jak se tvářil, co kdo cítil, tak nic, jenom Bára ječí, že zavolá policajty. A konec celkově byl dost uspěchaný, jako pojďme se s tím už vypořádat, pojďme to ukončit.

25.12.2017 2 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

(SPOILER) Bída. Soběstačný mě navnadil, ale tady trochu lituju, že jsem knížku koupila.

Autorce bravo za výběr těch nejméně sympatických hlavních postav. Nemůžete je mít rádi, nemůžete je tolerovat, budete je spíš nenávidět. Mají hloupé předsudky, zůstávají v nefunkčních vztazích, nevyvíjí se. Každou kapitolu někdo umře. První polovina knížky, než Zuzana s Karlem otevřou TEN obchod, je slušná depka.

No a ten obchod... bolelo mě u srdce. Problém Zuzany a Karla není, jak se vyrovnat s nástrahami byrokracie a zákony, jak káže zadní strana knihy, ostatně jediný takovýto střet zůstává nedořešen. Jejich problém je obrovská hloupost, nevyzrálost a naivita.

Na knize mne vlastně nejvíc rozzlobila její anotace, protože mám pocit, že jsem dočetla jinou knihu, než jsem očekávala. Jsem třicátník, ale absolutně s ničím se neztotožňuju, ani mé okolí. Nevím, které třicátníky autorka popisuje.

Nedoporučuju.

16.12.2020 1 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tři hvězdy z šesti za čtivost. Vyústění příběhu je laciné, když nevíš, jak to vyřešit, zakončit, dej tam smrt. Oceňuju intimitu, se kterou je to vše vykreslené, ale syrovým a bouřlivým příběhem, jak to zmiňují anotace, bych to nenazvala.

28.06.2023 2 z 5

Jednoduše a dokonale - Zelenina a luštěniny Jednoduše a dokonale - Zelenina a luštěniny Roman Vaněk

Jedna z nejslabších kuchařek, které jsem kdy vlastnila. Některé recepty jsou složitější, spousta z nich z nějakého důvodu obsahuje pšenici, která nepatří ke standardní výbavě regálů v obchodech. Ale co nejhůř, jídla vůbec nejsou chutná. Zkoušela jsem například pečený lilek, čočku s bramborami, rizota, saláty, a ne. Ono to občas lákavě nevypadá ani z fotky (viz třeba čočka s bramborami a rajčaty).

22.09.2023

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Z toho scifi fantasy romance boomu kolem nás patří určitě k tomu lepšímu. Jo, je to pořád dokola, pořád všude vidíte prvky Hunger Games, Selekce, Divergence a podobně. Dělalo mi trochu problém se začíst, snad prvních 20 stran šlo docela pomalu, ale pak to chytlo spád a knížku jsem dočetla během jednoho večera, respektive noci. Takových 80% to má a určitě si přečtu pokračování.

03.01.2016 5 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Poměrně dobře zpracované téma. Nick, ačkoliv sám odsuzuje svého otce, se ke své přítelkyni začne chovat jako on k němu... líbilo se mi retrospektivní líčení, dějová linka byla pěkná, jen se z tématu dalo vyždímat určitě ještě víc.

14.05.2016 4 z 5

Priznanie tohto muža Priznanie tohto muža Jodi Ellen Malpas

Dočteno. První dva díly mě trochu zmlsaly - jo, je to erotický román, takže o to tady jde především, ale ono to mělo i nějaký děj a i když to bylo kýčovité, neměla jsem chuť mlátit hlavou o stůl. Ne tak bohužel v případě posledního dílu. O děj znovu nebyla nouze, ale - come on! Nebudu spoilerovat, ale to, co mi v předchozích částech ještě bylo snesitelné, bylo tady už příliš. Na konci se autorka snažila o jakési takési rozuzlení a vysvětlení, proč se Jesse chová tak (neodolatelně) pošahaně, jako se choval a já jí to prostě nějak nemůžu uvěřit. Jestli jsem dala prvnímu dílu 70%, druhému 85, tak tenhle 40% jenom za Jesseho a Avu.

10.01.2016 2 z 5