Alenas Alenas komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tak tohle mně vyloženě sedlo. Byl to úžasnej zážitek z knížky, kterej mě už dlouho nepotkal. Takový to, když dočtete knížku, ale pořád trčíte napůl v jejím světě a ani nevíte, jestli se chcete vrátit zpět do reality :) Takže děkuji pane Murakami na stotisíckrát, i ty kočičky jsem Vám už odpustila ;) Děj knížky prostě nejde popsat( jak je u magickýho realismu zvykem) je to sled divných, krásných, lehkce úchylných zážítků spolu se spoustou hlubokých myšlenek. Ale doporučuji všem, co se nebojí potkat například abstraktního Colonela Sanderse, co dělá pasáka a dohazuje opravdý sexmašiny z filozofických fakult! (Jo a ten Kafka v názvu taky není náhodou- aspoň pro mě :)

29.04.2013 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Nečetlo se mi to zrovna snadno a rychle, ale něco to do sebe/pro mně mělo. I kdyby to byla jen myšlenka, jak velká musí být láska, když se na ni vydrží čekat třiapadesát let, sedm měsíců a jedenáct dní včetně nocí...

06.02.2013 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Přečetla jsem si Tracyho tygra poprvé a byla jsem zmatená. Přečetla jsem Tracyho tygra po druhé a jsem bezmezně nadšená :) Děkuji pane Saroyane, za to, že jste mi připomněl mého tygra. Musím si na něj dávat pozor, nechci, aby skončil jako starý utahaný pes. A nechci ztratit legraci, hru, fantazii a kouzlo. Krásná, optimistická knížka po všech stránkách-ach, ty ilustrace.
("Mám tuhle firmu, myslel si Otto Seyfang. Mám ji pětačtyřicet let. Co máš ty?")
("Mám tygra, odpovídal Tracy myšlenkou na tu Seyfangovu.")

06.02.2013 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha, kterou bych asi nedoporučovala na potkání, protože vím, že je prostě jiná než ostatní a většině se může zdát jako 146 nudných stránek bez děje. Ani vlastně nevím, proč zrovna já, jsem si ji tak zamilovala :) Přemýšlím jestli v sobě nemám trošičku Holdena a nenávidím lidi s lacinejma kuframa, protivný kluky, co si mačkaj uhry, pitomý prašivý party, co táhnou za jeden provaz a tajtrlíky, co sedí v pitomejch kostkatejch vestách v baru a nudným afektovaným hlasem kritizujou hry, knížky a ženský. Vážně mě dost věcí deprimuje. Knížka pro mě neoplývá geniální spisovatelským umem, spletitostí děje, vykreslením postav, nečekanou důmyslnou pointou, ale přece jenom, pokud si k ní najdete cestu, ukáže celou svou krásu jednoduchosti, krásu příběhu.
Achjo, doufám, že mě někdo vysvětlí, kam se vlastně podějou kachny, když jim zamrznou rybníčky? Já si teda myslím, že je někdo odveze do zoo dvoukolákem.
(Strašně se těším, až ji za pár(desítek) let vytáhnu ze své vlastní knihovny a znovu se setkám s Holdenem, Phoebulkou a Ackleym :)

23.07.2012 5 z 5

To To Stephen King

Kniha, která mi skoro změnila život. Nebo spíš to byla první kniha, kterou jsem nedokázala odložit za žádné situace, nedokázala jsem o ní přestat mluvit, snad ještě měsíc po přečtení. Něco tak fenomenálního, propracovaného, mrazivého může napsat opravdu jen King. Díky této knížce, která mi otevřela jeho svět :)
,,Tlačí pěstmi na ty sloupy a přesto tvrdí, že vidí duchy." (nikdy na to nezapomenu!)

17.07.2012 5 z 5