ajsrům ajsrům komentáře u knih

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

Každá doba má své duchovní učitele a Eckhart Tolle patří k těm nejsoučasnějším, jeho učení není tak brilantně formulované, není příliš filosofické nebo hluboce mystické, je prostě jednoduché, pravdivé a univerzální, podložené vlastní zkušeností. Ta kniha se čte krásně a až na příšernou obálku jí není co vytknout.

07.04.2014 5 z 5

Tajný deník Tajný deník Sebastian Barry

Skvěle napsaná i když temná a znepokojující kniha. Příběh hledání pravdy v dějinách Irska plných krutosti. Za závěr knihy byl autor hodně kritizován, myslím že neprávem, alespoň nějaké světlo na konci tunelu.

07.04.2014 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Skvěle napsaná kniha. Velký čtenářský zážitek.

25.09.2016 5 z 5

Dech absolutna - Rozhovory s Moojim Dech absolutna - Rozhovory s Moojim Mooji

K této knize jsem zpočátku přistupoval s despektem, obálka trochu laciná, navíc vydavatelství patřící uhlobaronu Koláčkovi....Moojimu se tímto omlouvám, jeho myšlenky jsou naprosto nadčasové, čistá atmavičára psána z vlastní zkušenosti a současným jazykem...

07.04.2014 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Někdy moc spletitý děj, trochu jsem se ztrácel v postavách, ovšem naprosto brilantně napsáno, tíživá atmosféra by se dala krájet, špička české prózy!

13.06.2017 4 z 5

Chraplavé chorály Chraplavé chorály Roman Szpuk

Velmi dobrá tulácká kniha!

25.09.2016 5 z 5

Skvěle vylíčená horská atmosféra míst, kde lidé pomalu přestávají bydlet. Trochu ujetá detektivka ve stylu příbuzném Miloši Urbanovi. Zábavné poznámky o tom, jak na druhé straně hranic, v Čechách je vše ideální...Dobrá knížka.

02.05.2014 4 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Skvělá fantasy pro děti i dospělé, napínavá a poutavá od začátku do konce, velký čtenářský zážitek!

14.04.2014 5 z 5