Aeon Aeon komentáře u knih

Dějiny Španělska Dějiny Španělska Jiří Chalupa

neuveritelne hutna a obsiahlia kniha. cital som ju asi dva mesiace. ale je napisana velmi dobre a clovek si spravi jasnu predstavu o dejinach spanielska ako celku

24.03.2024 5 z 5

Ta zrzavá Ta zrzavá Sára Saudková

je jaka je. ale jej hlas je basen pre moje usi a ma zaujimavy styl vyjadrovania - dost knizny a az by som povedal etericky v niektorych miestach. rad som si jej knihu kupil a precital :)

28.12.2023 4 z 5

Moše ben Majmon - Maimonides : filozof, právník a lékař Moše ben Majmon - Maimonides : filozof, právník a lékař Dita Rukriglová Valová

perfektna kniha. vsetko, co ste chceli o Maimonidovi vediet

22.12.2023 5 z 5

Anamnesis Anamnesis Lenka Karfíková

..a stale som neprisiel na to, ci uznal augustinus reinkarnaciu alebo neuznal :-) ale to sikovne aj pani karfikova na konci studie spomina.

07.12.2023 5 z 5

Kniha definic Kniha definic Ibn Síná

zopakovanie aristotelovej fyziky a metafyziky v "arabskom" ponimani

29.11.2023 5 z 5

O milosti a svobodném rozhodování O milosti a svobodném rozhodování Bernard de Clairvaux

tato kniha ma nesmierne zasiahla a ulozila sa mi v hlave.

23.11.2023 5 z 5

Moderný sociálny konflikt Moderný sociálny konflikt Ralf Dahrendorf

strasne zle sa mi kniha citala. asi to bolo sposobene tym, ze nemam vystudovanu sociologiu. ale bola to nocna mora dokoncit

25.10.2023

Fides Quaerens Intellectum Fides Quaerens Intellectum Anselm z Canterbury

senzacna kniha. dva hlavne body - slobodnu volu mame kazdy a vzdy. aj napriek tomu, ze nas "ciha" hriech. kladie sa silny doraz na vlastnu zodpovednost za kazde rozhodnutie, ktore urobime. nehrozi, ze hriech nas dokaze pohltit. len my sami sa mu s radostou podmanujeme a lipneme na nom a nie na spravnej voli

verit alebo nahliadnut? to je nieco ako co bolo skor - sliepka alebo vajce :))) salamunske.

28.09.2023 5 z 5

De grammatico. Úvod do dialektiky De grammatico. Úvod do dialektiky Anselm z Canterbury

ako defacto "uvod" alebo rozsirenie aristotelovej logiky a chapania jeho kategorii - vyborne. je gramatik kvalita alebo esencia? thats the question

17.09.2023 5 z 5

Proklos Proklos Radek Chlup

velmi dobra kniha. je rozdelena defaco na dve casti, kde v prvej autor vysvetluje Prokla tzn. historicky kontext, v ktorom zil a ako silno vplyvala doba na obrazotvornost, filozofiu a metafyzicke ponimanie sveta. Druha polovica je uz cisto preklad vyhrad voci Homerovej Illiade

10.05.2023 5 z 5

Stromata VII Stromata VII Klement Alexandrijský

..a ide sa na osmu! :-)

12.04.2023 5 z 5

Logika pre každého Logika pre každého František Gahér

pokusal som sa tuto knizku precitat ale moj mozog to proste nedal :-) urcite to je ale podnetna publikacia len moje logicke zmyslanie je podes :-)

15.11.2022

Vychovatel Vychovatel Klement Alexandrijský

taky rano krestansky talmud sa da povedat :-)

18.10.2022 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

mali by to dat ako povinnu literaturu dejepisu strednych skol aby sa este stihlo vsiaknut do prvych volicov o com idu rozhodovat vo svojich prvych volbach a dalej

04.10.2022 5 z 5

Mysterium Coniunctionis III Mysterium Coniunctionis III Carl Gustav Jung

aplikacia jungovej teorie o archetypoch, konjukcii protikladov a realizacia bytostneho Ja priamo na texte, ktory do velkej miery zodpoveda tomasovi akvinskemu v poslednych chvilach jeho zivota. senzacne a realisticke. ci scifi alebo pravda to asi kazdy musi posudit sam. najviac ma zaujal citat, ze vsetko co som napisal, ma hodnotu slamy - z coho vyplyva, ze niet to nad originalny extaticky stav, ktory vyjavi ultimatnu pravdu.

25.09.2022 5 z 5

Mysterium Coniunctionis II.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Mysterium Coniunctionis II.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Carl Gustav Jung

hmota ako prostriedok projekcie ludskej psyche vo svojej celistvosti? nech sa paci:)

10.09.2022 5 z 5

Marxismus a existencialismus Marxismus a existencialismus Jean-Paul Sartre

tazka kniha ale vysvetlujuca podstatu nedostatkov marxizmu v komparacii s existencializmom, ktory vnima cloveka v celej komplexnosti a nie len podradenu entitu dejinam a prirode.

23.08.2022 4 z 5

Aion. Příspěvky k symbolice bytostného Já Aion. Příspěvky k symbolice bytostného Já Carl Gustav Jung

ah ah stvorky stvorky. ja som ich vzdy mal rad :-))

02.08.2022 5 z 5

Archetypy a kolektívne nevedomie I. II. Archetypy a kolektívne nevedomie I. II. Carl Gustav Jung

ide o jednu knihu ktora je rozdelena na "dve" knihy. komplexny popis ludskeho Self, prva je cisto text, druha obsahuje aj ukazky mandal od pacientov a vysvetlenia, co znamenaju

16.07.2022 5 z 5