adamant adamant komentáře u knih

Clash: Smrt nebo sláva Clash: Smrt nebo sláva Pat Gilbert

Dobře napsaná kniha, která zcela splnila moje očekávání. S postupem kapitol jsem si při čtení pouštěl věci, o kterých se tam píše a Clash si hodně oblíbil. Měl jsem Clash zařazené jako "pankáče", ale v podtatě to je reggae kapela a i o tom tahle kniha je.

17.12.2017

Naplivu na vaše hroby Naplivu na vaše hroby Vernon Sullivan (p)

Jedním dechem přečteno. Fascinující, vcelku jednoduchá věc, ale velice osobitě napsaná a hlavně temně gradující do dramatického konce. Pravda, netoužím se k tomu vracet, ale jsem hrozně rád, že mi kamarád tuhle knihu doporučil.

17.12.2017 5 z 5

Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book Beatles skrz naskrz - unikátní fotografie z archívu The Beatles Book Tom Adams

Kdybych tuhle knihu dostal, když mi bylo 15 a objevovali jsme Beatles s pásků starších sourozenců, asi bych byl v sedmém nebi. I dnes, kdy jsem ji dostal darem, jsem z ní měl obrovskou radost. Fotky představují členy Beatles i z jiných, než dosud mě známých pohledů, například jejich účinkování v divadelních kouscích. Trochu matoucí jsou někdy popisky, kdy je na dvojstránce několik fotografií, popisky některé z nich komentují, ale musíte si sami najít, které. Je prima si pustit třeba Rubber Soul, vzít tuhle knihu a listovat.

17.12.2017 4 z 5

Můj život se Slade Můj život se Slade Don Powell

Pro fanoušky Slade povinná četba. Pohled bubeníka na život kapely, který ne úplně vždy vypadá skvěle, ale pořád plný optimismu. Překvapivě otevřený popis dění úplně normálního člověka, který byl jen kousek od smrti i na samém vrcholu slávy. Kniha se dobře čte, i když občas objevíte překlep nebo vás napadne, že překlad možná není úplně nejjasnější.

17.12.2017 4 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Je zajimave, jak ruzne jsou namety Erbenovych detektivek a pritom je to porad Erben. Kdo cetl Byzantskeho kupce nebo Denar, bude mozna prekvapen prostredim a celkovou stavbou teto knihy. Nicmene doporucuji milovnikum klasickych detektivek z dob bez mobilu kdy se detektiv musel spolehnout predevsim na sve schopnosti a neunavne hledani drobnosti. Dobra oddechova kniha.

29.12.2012 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tuhle knihu jsem precetl pred 30 lety na vojne a dokonce ve slovenstine. Ta kniha ve me zanechala zvlastni pocit. Tak trochu bezmoc, tak trochu zhnuseni nad tim ceho jsou lidi schopni. Tezke tema, ale skvele napsano. Nejsem fanda romanu z obdobi kolem 2. svetove valky, ale jsem rad, ze jsem si nechal Sophiinu volbu doporucit.

29.12.2012 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tohle je prvni kniha autora, kterou jsem cetl. Nahodou mi ji vybrala dcera. Kdyz jsem videl pres 500 stran, vahal jsem. Ale uz po prvnich strankach jsem nelitoval. Stravil jsem 2 dny nad knihou. Naprosto skvela vec. Dobre popsane nalady lidi, par momentu prekvapeni a dokonce i "nadprirozeno" je vysvetleno celkem logicky a smysluplne. Patri uz asi ke vsem svedskym detektivkam, ze se probere osobni zivot detektiva, tady to ale nepusobilo nasilne a vubec nevadilo. A ani kdyz uz vite kdo je vrah, neprestane mit smysl cist dal. Skutecne dobra kniha, uz se tesim az si ji za par let prectu znova.

29.12.2012 5 z 5