Adam84 Adam84 komentáře u knih

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Jeden velký čatní provoněný, magický mišmaš kultur, lidí, myšlenek a politiky.
Realita se misí s fikcí a já mám chuť navštívit indickou restauraci, objednat si kárí a pokecat s číšníkem o kulturním pluralismu jeho rodné země.

Doporučing pro všechny kulturní nomády a milovníky orientálních vůní, chutí a barev.

13.10.2022 4 z 5

Pátrání po Schrödingerově kočce: Kvantová fyzika a skutečnost Pátrání po Schrödingerově kočce: Kvantová fyzika a skutečnost John Gribbin

Proč by svět měl být zrovna takový, jaký je? O tom ani Schredingerova kočka nemá ponětí. A není jediná, která se ocitla v superpozici i já měl při čtení pocit dvou stavů zároveň. Napůl jsem chápavě přikyvoval problémům kvantové mechaniky (asi první dvě třetiny knihy) a napůl jsem s otevřenými ústy zjišťoval, že nerozumím vůbec ničemu (poslední třetina knihy).
Doporučing pro cestovatele časem, autory sci-fi, kvantové fyziky a všechny kočky z krabice.

04.10.2022 4 z 5

Vesmír jako na dlani Vesmír jako na dlani Christophe Galfard

Hodně moc se zvětšuji, zmenšuji, cestuji rychleji než světlo a jsem v jednom okamžiku zároveň mrtvý i živý. Pak mě potká robot s trubkou vystřelující částice, řekne co a jak a já zjišťuji, že vím „vše“. Tož takové to čtení je. Beletristicky zjednodušené, čtivé, ale i informačně hodnotné.

Doporučing pro všechny zvědavé vesmírné začátečníky a kvantové roboty.

27.09.2022 4 z 5

Lidumilové v hadrech Lidumilové v hadrech Robert Tressell

Rád bych tímto apeloval na všechny případné čtenáře, aby si k této knize přikoupili ještě dílo Ayn Rand – Atlasova vzpoura. Ač by se na první pohled zdálo, že dystopické sci-fi se s Tressellovým reálným popisem dělnického života nedá moc srovnávat, v jednom je přeci jen srovnání na místě a to v pohledu na svět, jak by asi vypadal, bez všech těch „Vykořisťovatelů“. Pak už bude na každém,
k jaké té utopii se více či méně přikloní.

Doporučing všem socialistům, etickým egoistům, malířům a natěračům.

27.09.2022 3 z 5

Příběh lidského těla Příběh lidského těla Daniel E. Lieberman

Takže běhat, běhat, běhat a omezit junk food, je to nejlepší, co můžete pro zdraví udělat. Sice nic nového pod sluncem, ale kniha Daniela Liebermana, nám tuhle starou pravdu připomíná vskutku evolučním způsobem.

Doporučing pro všechny evoluční biology, lékaře a hominidy

27.09.2022 3 z 5