Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Únikové cesty Únikové cesty Barbora Haplová

Edice Tvář nakladatelství Vyšehrad je velice povedená - je radost mít v ruce tak krásné knihy - příjemný formát, obálka - která zaujme a ilustrace! V dnešní době jsou to krom dětské literatury zrnka písku… a příběhy, které se mi zatím dostaly pod ruku vždy zajímavé, poutavé, nevšední. Únikové cesty jsou povedené - pomalu se rozvíjející příběh několika dětí a jejich rodin vám krůček po krůčku poodhaluje jejich tajemství a trápení, se kterým se každý popere bez pomoci okolí po svém … jsem ráda, že jsme se potkaly. Doporučuji.

27.11.2022 4 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Já jsem s knihou velmi spokojená. Jsem ráda, že jsem jako první četla Dokud žijí motýli potom Medovou smrt a nyní se mi kruh uzavřel a vše do sebe zapadlo. Jedná se o vymyšlený příběh, ale věřím tomu, že řadu věcí si mnoho lidí prožilo. Moc zajímavě a poutavě napsané. Pro mne nový pohled na poválečnou dobu a vypořádání se s minulostí. Za mne naprosto skělé.

26.02.2022 5 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Byla jsem nadšená ze Starých odrůd, zde trochu zklamání. Kniha se četla dobře, ale zase nijak neoslnila.

05.06.2024 3 z 5

Příliš mladí na válku Příliš mladí na válku Radek Gális

Jsem moc ráda, že jsem se k této knize rozhovorů s válečnými hrdiny dostala. Zajímavé osudy statečných mužů a žen, kteří bojovali za naši svobodu. Velice si jich vážím a je neomluvitelnou hanbou, jak se k nim naše země pod vedením komunistické lůzy zachovala! Kéž bychom si uměli takovéto vlastence vychovat i dnes.

02.01.2022 4 z 5

Dobývání nebe Dobývání nebe Arnošt Tabášek

Z tepla a pohodlí domova se člověk může stát členy české expedice a zakusit těžkou dřinu, strádání, strach, zklamání, ale hlavně zasloužený úspěch a radost při zdolávání třech nejvyšších vrcholů světa. Mnohé se dozví ze života horolezců a vše si dokreslí nádhernými fotografiemi, které vám ukrojí trocha O2 moc pěkná kniha - děkuji za zprostředkování takového výjimečného dobrodružství!

27.11.2023 4 z 5

Zločiny na vrcholech Zločiny na vrcholech Michael Kodas

To bylo hodně těžké čtení ! Člověk se nestačí divit, čeho jsou někteří prevíti schopní! Je to hodně smutné až zdrcující- velice zajímavý náhled do nejčernějších lidských koutů, dobré varování jak být ostražití, s kým se může člověk potkat a hlavně komu může svěřit do rukou svůj život ! Nepochopitelné, jak může někomu tolik let procházet podvodné podnikání s kyslíkem a kolik to muselo stát životů! Kniha je poučná, velice smutná a trochu chaotická v přeskakování mnoha příběhů a veliké množství osob, ale jsem moc ráda, že se mi díky tipu čtenáře z Databáze knih dostala do rukou! Měl by si ji hlavně přečíst každý, kdo se chystá na takové dobrodružství! Poctiví, čestní horolezci si musí zoufat! Musí to být peklo se to takové divočiny hnát a denně se setkávat s takovou hrůzou !

17.11.2023 4 z 5

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Milé, oddechové čtení, u kterého si člověk příjemně odpočine. Kočky nemám, ale jejich příběhy mne bavily, stejně jako život Františka Poněšického. Kniha pro mne vnesla nový, nepoznaný pohled do neobyčejného a pestrého života koček a jejich oddaných pečovatelů a blízkých duší, které pro jejich lásku a obětavost obdivuji. Krásné ilustrace, které pohladí... Ráda se nechám do této velké rodiny opět pozvat.

08.07.2022 4 z 5

Pokoj k pronajmutí Pokoj k pronajmutí Elizabeth Berg

Z počátku mne kniha moc nebavila, dokonce jsem myslela, že ji nedočtu. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Nakonec se mi moc líbila. Hezky zachycuje vztahy matky dcery a jejího syna i těžký boj po odchodu manžela. Postavy mi byly blízké jako bych byla jejich kamarádka.

18.12.2021 4 z 5