Psí srdcePsí srdceMichail Bulgakov

Příběh, za kterým se skrývá více, než na první pohled říká, Bulgakovova genialita je zde nepopiratelná.

27.02.2018

Na střeše je MendelssohnNa střeše je MendelssohnJiří Weil

Spíše groteskní události kolem stržení Mendelssohnovy sochy se rozplétají do tragických příběhů hrdinů, které jsou více či méně propojeny. Zajímavými jsou zde "Heydrichovy" kapitoly, vadilo mi však poněkud černobílé pojetí postav.

27.02.2018

Syn plukuSyn plukuValentin Petrovič Katajev

Poněkud drastická kniha pro děti a mládež.

11.12.2017

To jsem já, EdáčekTo jsem já, EdáčekE. Limonov (pseudonym)

Tahle kniha mě dostala. Představuje silnou kritiku společnosti a zklamání z emigrace, se kterým se Edáček vyrovnává porůznu.

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Tak do poloviny se kniha četla skvěle, potom už mě pomalu přestávala bavit. Ponurá atmosféra příběhu byla nakonec spíše úmorná. Ale možná jsem měla až přehnaná očekávání.

Ohnivý andělOhnivý andělValerij Brjusov

Tak tenhle román nebyl mým šálkem kávy. Jako hlavní hrdinku jsem čekala femme fatale, místo toho se zde však rozvíjel příběh nesympatické ukňourané hysterky. Ač Brjusov projevil úctyhodnou znalost historického pozadí a okultních nauk, dílo pro mě bylo spíše zklamáním.

SebevrahSebevrahNikolai Erdman

Skvělé vtipné satirické drama.

11.12.2017

Lidová kultura v raně novověké EvropěLidová kultura v raně novověké EvropěPeter Burke

Skvěle se čte, autor tím, že udává množství příkladů, nestíhá nudit.

BohyňBohyňTadeusz Konwicki

Možná příběh vycházel ze skutečnosti, ale jednání postav pro mě bylo nepochopitelné a hlavní milostná linka neuvěřitelná. Lyrická stránka díla však byla o mnoho příjemnější.

KatKatStefan Kisjov

Krátká, syrová a veskrze originální kniha.

Královská pomstaKrálovská pomstaUladzimir Karatkěvič

Takový běloruský Pes baskervillský. Čte se jedním dechem.

Oživené hrobyOživené hrobyKarel Sabina

Oživené hroby o hodně předčily moje očekávání, všechny postavy jsou uvěřitelné a na konci jsem byla tak napjatá, jako jsem už dlouho u žádné knihy nebyla.