987 987 komentáře u knih

Psí srdce Psí srdce Michail Bulgakov

Příběh, za kterým se skrývá více, než na první pohled říká, Bulgakovova genialita je zde nepopiratelná.

27.02.2018 5 z 5

Na střeše je Mendelssohn Na střeše je Mendelssohn Jiří Weil

Spíše groteskní události kolem stržení Mendelssohnovy sochy se rozplétají do tragických příběhů hrdinů, které jsou více či méně propojeny. Zajímavými jsou zde "Heydrichovy" kapitoly, vadilo mi však poněkud černobílé pojetí postav.

27.02.2018 3 z 5

Syn pluku Syn pluku Valentin Petrovič Katajev

Poněkud drastická kniha pro děti a mládež.

11.12.2017 4 z 5

To jsem já, Edáček To jsem já, Edáček Eduard Limonov (p)

Tahle kniha mě dostala. Představuje silnou kritiku společnosti a zklamání z emigrace, se kterým se Edáček vyrovnává porůznu.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak do poloviny se kniha četla skvěle, potom už mě pomalu přestávala bavit. Ponurá atmosféra příběhu byla nakonec spíše úmorná. Ale možná jsem měla až přehnaná očekávání.

11.12.2017 1 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Valerij Jakovlevič Brjusov

Tak tenhle román nebyl mým šálkem kávy. Jako hlavní hrdinku jsem čekala femme fatale, místo toho se zde však rozvíjel příběh nesympatické ukňourané hysterky. Ač Brjusov projevil úctyhodnou znalost historického pozadí a okultních nauk, dílo pro mě bylo spíše zklamáním.

11.12.2017 1 z 5

Sebevrah Sebevrah Nikolai Erdman

Skvělé vtipné satirické drama.

11.12.2017 5 z 5

Lidová kultura v raně novověké Evropě Lidová kultura v raně novověké Evropě Peter Burke

Skvěle se čte, autor tím, že udává množství příkladů, nestíhá nudit.

Bohyň Bohyň Tadeusz Konwicki

Možná příběh vycházel ze skutečnosti, ale jednání postav pro mě bylo nepochopitelné a hlavní milostná linka neuvěřitelná. Lyrická stránka díla však byla o mnoho příjemnější.

11.12.2017 3 z 5

Kat Kat Stefan Kisjov

Krátká, syrová a veskrze originální kniha.

Královská pomsta Královská pomsta Uladzimir Karatkěvič

Takový běloruský Pes baskervillský. Čte se jedním dechem.

Oživené hroby Oživené hroby Karel Sabina

Oživené hroby o hodně předčily moje očekávání, všechny postavy jsou uvěřitelné a na konci jsem byla tak napjatá, jako jsem už dlouho u žádné knihy nebyla.