Syn pluku

Děj se odehrává za druhé světové války. Malému chlapci Váňovi zemře celá rodina, a tak se vydává na cestu. Najdou ho ruští průzkumníci. Váňa s nimi prožívá válku. Kapitán jednotky ho dokonce adoptuje. Když kapitán umře, pošlou Váňu do vojenské základní školy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34381/syn-pluku-dcD-34381.jpg 426
Literatura světová, Válečné, Pro děti a mládež
Vydáno · SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Syn polka · 1944

Kniha Syn pluku

bubka

hezká kniha, podobná našemu Práčeti, oslava dětství i za války, rodiny a skutečně skvělé a vítězné Rudé armády.

11.12.2017

Poněkud drastická kniha pro děti a mládež.

Ewik
06.01.2017

Poetický a úsměvný příběh o osudu sirotka Váni za 2.světové války. Pomineme-li vychvalování "nepřemožitelné" Rudé armády, zůstane nám obraz malého človíčka s jiskrnýma očima, který si ve válečné vřavě najde milující rodinu mezi dělostřeleckými průzkumníky. Tito drsní, válkou zocelení vojáci tají, jako rampouchy v jarním slunci, nad bezelstným a dětsky čistým srdcem svého malého Pasáčka, který si bezvýhradnou oddaností získá nejen je, ale také zasmušilého a uzavřeného kapitána Jenakijeva.
Lidsky pojatý příběh o silných poutech a malých každodenních radostech v kruhu rodiny. Jedno osamělé srdce léčí druhé.
Mně se kniha líbila a místy mi také připomínala "Práče."

Stammel
21.01.2011

Okresní soud v Ostravě vynesl 1. 2. 1972 rozsudek odnětí svobody od 3 do 20 měsíců nad osmi herci amatérského divadla Waterloo, neboť \"před větším počtem diváků ve více případech předvedli parodii na knihu V. Katajeva Syn pluku\". První případ v našem poválečném divadelnictví, kdy šli herci do vězení za legální divadelní představení.

--- přepis z Kalendária českého divadla, In: Česká divadelní kultura 45-89 v datech a souvislostech (Vladimír Just a kolektiv)

Přidáno časem: Jinak hezky napsaná knížka, poučující děti o tom, jak skvělé je zabíjet.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

druhá světová válka (1939-1945)

Valentin Petrovič Katajev
ukrajinská, 1897 - 1986