Bohyň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh osudové epizody v životě autorovy babičky Heleny Konwické, zasazený na litevský venkov období ruských represí po povstání z r. 1863, patří k nejlepším dílům známého polského prozaika. Konwickému se v něm podařilo skloubit tragické milostné vzplanutí třicetileté hrdinky k židovskému mladíku Eliášovi s mistrným vystižením dobové únavy a sugestivními popisy divokého přírodního rámce celého příběhu. Autorova imaginativní rekonstrukce osudů kraje vlastního dětství a ženy, kterou sám nepoznal a již se snaží dostihnout „přes prostor předtuchy, přes jezera tužeb, přes hustou mlhu nejistoty“, zůstává ve čtenářově paměti jako živý obraz dávno minulého, a přece znepokojivě hmatatelného světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42431/bohyn-dE1-42431.jpg 3.812
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Paseka
Orig. název

Bohiń, 1987

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Bohyň

Přidat komentář
987
11.12.2017

Možná příběh vycházel ze skutečnosti, ale jednání postav pro mě bylo nepochopitelné a hlavní milostná linka neuvěřitelná. Lyrická stránka díla však byla o mnoho příjemnější.

Alma-Nacida
08.08.2017

Krásný jazyk knihy mě uchvátil, stejně jako podivně dusná atmosféra zdánlivé nehybnosti s náznaky blížící se pohromy. A ty vedlejší postavy - syn Puškina a otec Džugašviliho. Hvězdu jsem ubrala kvůli konci, chápu, proč je takový, ale chybělo mi vysvětlení ohledně života autorova otce.


Doporučujeme

Ohněm a mečem
Ohněm a mečem
Psychiatr
Psychiatr
Najdi Rebeccu
Najdi Rebeccu
Loutkář z ghetta
Loutkář z ghetta