7475 7475 komentáře u knih

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Svěrákovo vyprávění je chytlavé, kdo mu jednou propadne, již se nemůže dočkat dalšího příběhu.

22.11.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Detektivní román sepsaný formou deníku hlavních postav. Kniha má až do posledních stránek spád. Nechybí zajímavá zápletka a překvapivé rozuzlení.

22.11.2017 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Surový popis dvou misi v Afghánistánu, který člověka rychle vtáhne, ten pak hltá jednu kapitolu za druhou. Klobouk dolů před všemi lékaři bez hranic. Palec nahoru a jen tak dál.

25.02.2019 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Příběhy popsané v této knize pobaví, přivedou člověka k zamyšlení, ale v žádném případě neurazí. Takový je zkrátka humor pana Svěráka.

22.11.2017 5 z 5

Cesta do středu mozku Cesta do středu mozku Martin Čáp

Zajímavá kniha od bezpochyby schopného lékaře, který by ovšem bez svého týmu rozhodně nebyl tam, kde je. Kniha je psána formou rozhovoru, jež je doplněn o fejetony profesora Beneše. Není to kniha ke které se budete vracet, ale rozšíří vám obzor a odhalí kousek zákulisí neurochirurgie.

22.11.2017 4 z 5

V restauraci aneb Příběhy z břicha moderny V restauraci aneb Příběhy z břicha moderny Christoph Ribbat

Na první pohled poněkud nesrozumitelná mozaika situací, které se odehrávají v restauraci a kolem ní. Pokud čtenáře tento styl psaní (skládání úryvků z jiných knížek) hned na začátku přestane bavit, tak se zbytkem knihy pouze prokouše ke konci.
Neobvyklá kniha mě ovšem zaujala, jelikož nabízí úryvky ze zajímavých a již čtivějších knih. Poslouží tedy hlavně jako inspirace k další četbě nebo jako námět pro rozhovory s kamarády.

22.11.2017 3 z 5