4tlapky 4tlapky komentáře u knih

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Číst Moudrost starých psů pro mě bylo velmi těžké. Loni v létě jsem svého psího dědouška doprovodila za duhový most a při čtení jsem náš společný život a jeho poslední měsíce znovu prožívala. A ano, i já jsem po jeho boku pochopila mnoho věcí, které by mi jinak nedošly.

23.01.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Knih z prostředí koncentračních táborů jsem přečetla už hodně. A Osvětimskou ukolébavku mohu všem jenom doporučit. Přečíst by si mohli i čtenáři, kteří toto téma špatně snášejí. V této knize jsou hrůzy koncentračního tábora popisovány velice mírně a v knize jsou popsány i okamžiky šťastné.

02.02.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Silný příběh, podaný tak, že má člověk pocit, jakoby všechny ty hrůzy viděl. Smekám před autorkou, že to peklo, které prožila, dokázala ještě jednou ve vzpomínkách otevřít a takhle popsat. Zatím asi nejlepší kniha, kterou jsem na toto téma četla.

23.02.2020 5 z 5

Můj domov v Sudetech Můj domov v Sudetech Erika Zemanová

Knížka působí dojmem kroniky, což mi jako “místní”, nevadilo. Kdybych ale popisované prostředí neznala, na mnoha místech bych příliš konkrétní údaje přeskočila.

27.01.2020

Psí rady pro šťastný život Psí rady pro šťastný život Dave Barry

Dnes jsem si knížku koupila a začala číst v hned autobuse cestou z knihkupectví. Jestli i druhá polovina bude taková jako ta, co jsem již přečetla, bude to pohlazení po duši.

14.02.2019 5 z 5