Psí rady pro šťastný život

Dave Barry, sloupkař, nositel Pulitzerovy ceny a autor bestselleru Rukověť správného chlapa, nám na základě pozorování své milované a prudce inteligentní feny Lucy pomáhá odhalit, jak stárnout s grácií. Dave Barry se pokouší poučit od svého psa Lucy, jak prožít život co nejlépe, tváří tvář překážkám a výzvám přicházejícím s životem po středním věku. Dave se probírá svými dospělejšími lety s milým humorem a nadhledem, od kapitoly „Najděte si nové kamarády“ (což se jemu samému nedaří, protože nedokáže překonat svůj odpor k lidem) až k „Nepřestávejte se bavit“ (kde popisuje své celoživotní členství v pochodové jednotce, která se zúčastnila mnoha přehlídek včetně Obamovy inaugurace.) Lucy Davea učí, jak žít v přítomnosti, jak se oprostit od denních strastí a jak se cítit dobře ve vlastní kůži. Ať už se nám Dave Barry snaží poradit, abychom „Věnovali pozornost lidem, které milujeme“ (i když náš mozek právě neposlouchá), nebo se rozhoduje, že „Hodí vztek za hlavu“, je to k popukání. Knížka Psí rady pro šťastný život je vtipným a moudrým průvodcem radostným životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399221/psi-rady-pro-stastny-zivot-Eun-399221.jpg 4.330
Fejetony, eseje, Humor, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jota

Lessons from Lucy. The Simple Joys of an Old, Happy Dog, 2018

Kniha Psí rady pro šťastný život

Sany124
13.04.2020

Pěkné psí počteníčko ;)

james008
16.09.2019

Tak na Barryho poněkud málo třaskavého humoru, hodně citlivé a osobní.
Je to takové pohlazení, jemné, až má člověk pocit, že se autor loučí a bilancuje.
Kniha mne dostala místy do nostalgie a zamyšlěním se nad tím, že bych mohl být někdy lepší člověk, a že mám rezervy. Kniha je pěkná, ale nečekejte dušení, slzení, vystřelující holuby a urvanou bránici.

Corly
04.08.2019

Ano, to je přesně taková z těch všech motivačních pro mě!!!! :-)
Několik úžasných rad podle Lucy jsem si podtrhla a věřte, že ti pesani mají pravdu...;)

Gibis
09.06.2019

U téhle knihy jsem se opravdu dobře bavila. Sice jsem asi čekala více vyprávění o psech a ono to bylo spíše o životě D. Barryho, ale často jsem se u čtení nahlas rozesmála, což se mi často nestává :) Pan Barry má velmi trefné a vtipné postřehy ze života. Ráda se ke knize ještě někdy vrátím.

mikika
24.05.2019

můj oblíbený fejetonista opět nezklamal, pobavila jsem se jeho nekorektním humorem...

katerina5544
24.04.2019

Super knizka. Doporucuji :-)

magnolia
07.04.2019

Dave Barry pro mě není neznámým autorem, takže po pár větách jsem byla zase v jeho světě sarkasmů, sebeshazování, humoru a nadsázky - a byla jsem tam ráda. Začíná tím, že má rád psy a jeho (i naším) rádcem je jeho fenka Lucy. Psí svět porovnává a prolíná se světem lidí, který brzy v knížce převažuje. Autor vzpomíná, hodnotí a vypravuje a na závěr vše shrne a ještě sám sebe oznámkuje. Některé pasáže jsem nečetla úplně s nadšením, ale celkově mě knížka potěšila. D.B. má rád psy, já taky a mám ráda i D. Barryho. Když knihu o sebezlepšování, tak právě takovou, při jejímž čtení se i zasmějete.

karel0684
02.04.2019

Dave Barry je ZPĚT !
Tohoto spisovatele prostě žeru a tohle je další povedená kniha. S lehkostí a absurditou jemu vlastní se dozvíme mnoho věcí o vážných i nevážných věcech z pohledu psího. A tak slovy autora: "Takže ještě jednou: nevěřím seberozvojovým knihám. A přesto jsem teď jednu napsal."
A tak se kromě zajímavých rad do života dozvíme i, že to nejhorší co se při hurikán může stát je, že i když všechno ostatní nefunguje, váha v koupelně ano.