2CZnak 2CZnak komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Ach bože...nepatřím mezi lidi, kteří odkládají nedočtené knihy, ovšem tahle je na odložení opravdu žhavým adeptem. Hlavní postava a její úvahy jsou něco naprosto otřesného, při čtení jsem se často ušklíbala, či nevěřícně/znechuceně vrtěla hlavou a přemítala jsem, proč s takovouhle slepicí (byť jen literární) vůbec trávím čas. Děj, kdy se neustále jen mele dokola jak na sebe hrdinové buď řvou nebo se muckají, taky není bůhvíco a nevím, jestli je tak příšerný jen český překlad nebo i originál, ale číst to je utrpení i po stylistický stránce - kdybych si měla dát panáka pokaždý, kdy hrdinka označí někoho/něco za"milé", jsem namol po první kapitole. Zkrátka nemůžu doporučit ani jako oddechovku. V tomto žánru je hromada mnohem lepších knih.

25.11.2019 odpad!

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Po sérii Cocktail jsem se poměrně nadšeně vrhla na tuhle knížku a musím říct, ze zatím jsem poměrně zklamaná. Hlavní hrdinka mi už pěkně leze na nervy a chová se spíš jako by ji bylo 15 a ne 33... Knížku se mi ani nechce dočítat, ale asi se tím prokoušu. Jestli vezmu na milost i další díly si jistá nejsem

24.09.2019 2 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Kniha mě zaujala jak tématem, tak i obálkou a těšila jsem se na ní. Nakonec to bylo spíš zklamání a v první polovině knihy mě hlavní hrdinka opravdu hodně rozčilovala. Kniha se mi ale ve finále četla dobře

21.01.2019 3 z 5

Tajemství úplňků Tajemství úplňků Jana Slavíková

Zajímavý počin od dětí z pátého (!) ročníku ZŠ. Bavilo mě při čtení hádat, v jakou sochu se autoři proměnili :)

12.11.2018 4 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Ač kniha nebyla špatná, nepatří mezi její nejlepší díla. Musím říct, že anotace mě opravdu velmi navnadila, ovšem kniha jako taková moje očekávání nesplnila. Zdálo se mi, že se děj pomalu posunuje a najednou se vše vyřeší v posledních 20 stranách. Každopádně nelituju, že jsem věnovala čas přeščtení knížky.

14.02.2017 4 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

Líbilo se mi, že knížka se dobře čte, děj odsýpá, i když místy mi přišel až moc překombinovaný.

31.01.2017 4 z 5