Zvláštní příběh

Zvláštní příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351429/bmid_zvlastni-pribeh-WhX-351429.jpg 4 118 41

Katarína, Karolína a Karin jsou tři sestry, tři různé osobnosti. Karolína, prostřední ze sester, si občas připadá jako neviditelná. Není ani tak vzorná jako nejstarší Katka, ani tak vzdorovitá a problémová jako Karin. Po zklamání v lásce a stresujícím zážitku v práci se rozhodne od všeho odjet a začít nový život v Londýně. Tam potká tajemného cizince s kyticí žlutých růží a postupně mu propadá… Ale proč se k ní chová tak zvláštně? A co znamenají ty žluté růže? Příběh oblíbené slovenské spisovatelky Kataríny Gillerové plný nečekaných událostí, šokujících zjištění a tajemství, která když vyplavou na povrch, zamíchají vztahy nejen v rodině.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Zvláštny príbeh , 2017

LeSk
21.10.2018 5 z 5

Moc pěkně se kniha četla, autorku jsem si velmi oblíbila.

DK197
30.09.2018 4 z 5

Dějově se mi příběh moc líbil. Takové zákruty života... Jednu hvězdičku strhávám za styl psaní. Přeskakování z minulosti do přítomnosti bez upozornění v souvislém textu a zbytečné napínání, než se dozvíte zápletky mi moc nesedělo.

certik003
21.07.2018

Pro mě jenom průměrná knížka. Autorka se zřejmě snažila o nějakou "akčnost", ale pro mě byl děj v rámci jedné rodiny těžko uvěřitelný. Události v Anglii byly už vyloženě přitažené za vlasy. Ale přesto, že mě Karolína včetně celé své rodiny spíš rozčilovala, knížka se četla lehce.

ErikaJ
06.07.2018 3 z 5

Četlo se lehce, čtivé, sem tam trošku přitažené za vlasy, ale to k románům pro ženy asi patří.

Danago
05.07.2018 5 z 5

Příběh vypráví Karolína je to příběh jejího života a života jejích sester, matky i babičky. Tentokrát se nehledá nějaké rodinné tajemství , ale vše co se v rodině postupně přihodí je opravdu zvláštní a zajímavé.
Knížka je napsaná velice čtivě a poutavě. Knížka je ideální román pro ženy, který nenudí ani jednou stránkou. za mě naprostá spokojenost.

alzbeta4340
07.06.2018 4 z 5

Zvláštní příběh se mi četl opravdu dobře, neměla jsem vůbec žádné potíže v ději se orientovat. Knížka stylem zapadá velmi dobře do ostatní tvorby paní Gillerové. Jen konec mohl být trochu propracovanější a delší. Za sebe mohu doporučit.

Sofie75
18.04.2018 5 z 5

Zvláštní příběh je moje první kniha od této autorky. Moc se mi líbila. Už se těším na další její knihy, které si moc ráda přečtu. Příběh se mi moc líbil a byl napínavý až do úplného konce. Za mě knihu doporučuji.

Vatter83
07.04.2018 2 z 5

Dobře se čte, ale příběh není až tak poutavý, jak bych čekala. Každá zápletka není postupně rozvíjena, ale pouze naznačena, a az na konci na jedné stránce objasněna.

laura
29.03.2018 1 z 5

Tohle je asi jediná kniha této autorky, která mě nijak nezaujala, dá se skoro říct, že mě zklamala. Takový "zvláštní" příběh dá se říct, že o ničem... Příběh tří sester, roztříštěná mozaika osudů, vše různě propletené a rozplétající se... Nicméně ucelený pocit z této knihy mi kamsi zmizel. Zůstala jen ta stále se měnící mozaika dojmů, které jsou spíš rozpačité....

Knižní střípky
10.03.2018 5 z 5

Mám přečtené všechny autorčiny knihy a vždy se těším na každou její novou knihu. Autorka mi přináší příběhy obyčejných lidí, díky kterým si vždy užiji pohodový čas s knihou. Zvláštní příběh se četl výborně, přeskakování do minulosti mi nijak nevadilo, nevyžadovalo si nijaké přehnané soustředění, já byla opět velmi spokojená.

tatafa
20.01.2018 3 z 5

Zvláštní příběh je opravdu dosti "zvláštní" román, který se vymyká z jakéhokoliv žánrového zařazení. Autorka nechává svého čtenáře až do poslední chvíle v napětí, jak osudy hlavních postav nakonec dopadnou, takže knihu ocení i čtenáři, kteří nemají rádi jednoduché romantické příběhy.

Bohužel se knížka nečte úplně snadno, protože autorka mezi vyprávěním o jednotlivých postavách přeskakuje bez jakéhokoliv upozornění, takže je při čtení zůstat ve střehu, protože se snadno stane, že nevíte o kom se spisovatelka vlastně zmiňuje.

Přesto je příběh velice zajímavý a vřele doporučuji jeho přečtení.

alnahu
29.12.2017 3 z 5

Zvláštní příběh Karolíny a jejích dvou sester Kataríny a Karin, které hledají smysl svého života. .Chvílemi jsem se nějak v knize ztrácela v příběhu se ocitáme v přítomnosti za chvíli zase v minulosti.Tentokrát mne touto knihou moje oblíbená autorka,příliš neoslovila.

Januli
28.12.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne.

Toňula
15.12.2017 4 z 5

Čtivý příběh tří sester vyprávěný prostřední z nich, Karolínou, tou "nejméně zajímavou". Všechny prožívají svá trápení, životní výhry i prohry, řeší běžné starosti i nečekaná odhalení, Karolína navíc obohacena o zkušenost práce v cizině i zvláštního vztahu s cizincem, aby nakonec objevila lásku tam, kde ji nečekala.

zuzana2599
09.12.2017 4 z 5

Někdy vám život napíše takový zvláštní příběh....
Ale ne, byl to úplně normální příběh, nahlédnutí do života rodiny se třemi dcerami, zachycení jednoho úseku jejich života, který není zrovna růžový.
Hezky jsem si početla, knihy této slovenské autorky mám ráda již pár let a vždy znovu a znovu po nich s radostí sáhnu.

KattyV.
02.11.2017 4 z 5

Byl to takový zvláštní příběh. :-)

Ivuska.09
02.10.2017 3 z 5

Zajímavý příběh o několika ženách z různých generací, které patří do jedné rodiny. Přiznám, že má očekávání byla o něco vyšší, ale vyloženě zklamaná také nejsem. Lehce nadprůměrné čtení pro ženy s hořkosladkým nádechem.

zdehan
02.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila,dobře se četla.

jana79
17.09.2017 5 z 5

Krásná knížka do deštivého víkendu. Lehká a přitom zaujme, nic nad čím by musel člověk přemýšlet.

DariDerek
13.09.2017 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné čtení, velmi příjemný, úsměvný a zábavný román slovenské autorky. :-)
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/zvlastni-pribeh-katarina-gillerova.html