Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Zvěrolékař mezi nebem a zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23836/bmid_zverolekar-mezi-nebem-a-zemi-6573672e7dc92.jpg 5 724 64

Zvěrolékař série

Děj knihy se odehrává na anglickém venkově v části Yorkshir. Spisovatel nás provází městy Darrowby, Scarborough a Windsor. Děj probíhá ve 20. století na začátku 2. světové války. Hlavní postava je James Herriot. Jeho povolání je veterinář, ale knížkou nás provází jako člen Královského letectva. Knížka je omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař jde do boje a Zvěrolékař v povětří.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Svoboda

All Things Wise and Wonderful , 1976

SONP
21.08.2016 4 z 5

Herriot zase sype z rukávu příběhy o zvířatech a zemitých anglických zemědělcích. Tentokrát ale přidává ještě zážitky ze svého leteckého výcviku. Pro mě to vše lépe fungovalo, když to bylo v dřívějších dílech čistě veterinární, ale na Herriotovo líčení toho, kterak se ztratil během svého prvního sola na Tiger Mothu lze také jen stěží zapomenout. 80%

Mercatino
06.06.2016 5 z 5

Herriot vzor šlechetnosti, laskavosti, cituplnosti. Kdyby bylo více podobných knih, bylo by i více takových lidí. Z každé povídky je v této knize cítit kus životní poctivosti a radosti ze života, což čtenáři dodá sílu, klid a mír :)

Zania
07.05.2016 5 z 5

Kazda kniha od Jamese Herriota me chytne za srdce a pripomene mi jak je laska ke zviratum dulezita.

Endy17
06.01.2016 4 z 5

Smích i pláč čtenáře provázejí knihou podobně jako v životě. Smíchu, nebo možná úsměvů, je ale rozhodně víc. Autorův laskavý pohled na svět pohladí po duši a nutí porozhlédnout se po dalších jeho knihách, až nakonec budete mít jeden nekonečný zvěrolékařův životní příběh.
Nejsem moc velkým příznivcem povídkových knih, přesto má James Herriot v mé knihovně nezastupitelné místo.

kalache
01.12.2015 5 z 5

...myslím si,že náš veterinář,pan Hrabák,by mohl napsat téměř totožnou knihu,jen místo Yorkshiru by byla Šumava...

Damato
19.11.2015 5 z 5

Tak tohle je to pravé na podzimní deprese, skvělé, občas smutné, ale to asi k životu patří - ale jedna probdělá noc u téhle knihy a člověk má hned lepší náladu

Kraken84
16.08.2015 3 z 5

Čtivě psané mile působící povídky/kapitoly propojené v jeden děj - podané jako vzpomínky na praxi zvěrolékaře. Nenáročné ale hřejivě lidské. Kniha na zlepšení nálady (s vyjímkou některých příběhů se špatným koncem).

monikaKU
28.07.2015 4 z 5

Príjemne odľahčený a zábavný britský humor. Bavilo ma to.

Skawin
25.04.2015 5 z 5

Jemný humor a láska ke zvířatům, které na nás prší z každé věty této úžasné knížky mě naprosto dostaly. Kniha je živá, protože při jejím čtení jsem byla spolu s Jamesem ve všech situacích, ve kterých byl i on... Děkuji pane doktore :-)

jaja1989
17.04.2015 1 z 5

1. díl vede

whack
15.03.2015 4 z 5

Veterinárove príbehy sú písané s citom, vtipne a láskyplne. Je jasné, že sa venoval zvieratám celý život a mal k nim vzťah. Niektoré príbehy sú veselé, iné zas smutné, najviac sa mi páčili kapitoly s domácimi zvieratami, príbehy s ostatnými zvieratami ma niekedy až tak nezaujali. Možno preto, lebo tie zvieratá boli chované na mäso, alebo na dostihové závody a to mi nie je sympatické. Najviac mi utkveli v pamäti kapitoly č. 10, 32, 35, 40, 42.

Eremites
24.02.2015 5 z 5

Ke knihám pana Herriota se utíkám opakovaně v dobách, kdy mi není veselo, nebo když mě šílené tempo téhle doby příliš zahltí a unaví.
Je to nádherné čtení, o době a krajině, které jsou mi nesmírně blízké. Laskavý a vlídný venkovský veterinář mne svým úžasným vyprávěním vždy vtáhne do úplně jiného světa. Světa, ve kterém bych chtěla žít.
U těchto knih se nahlas zasměju, občas popláču a po zavření poslední stránky si většinou připadám jako po důkladné duševní očistě.

radus3723
11.11.2014 4 z 5

hezké počtení

dasi
04.11.2014 5 z 5

Krásné počteníčko, pohlazení po duši.

Betka175
11.08.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od J. Herriota :-)

Felsenberg
05.08.2014 5 z 5

Nádhera, nádhera, nádhera. Je tu všechno, co mám rád - Anglie, práce, zvířata, krajiny, tvrdí, ale přímí a nezáludní lídé, humor, překvapení, city, pozitivní náhled na život. Děkuji pane Wight!

Cella
06.03.2014 5 z 5

Neznám hřejivější knihy, než jsou ty Herriotovy. Nádherná, zcela necynická a oddechová díla, jejichž účelem není vyvolat ve čtenáři duševní trauma či pouhé zamyšlení, nýbrž jej vtáhnout do rozporuplného prostředí Yorkshiru a od srdce rozesmát. Když Herriot líčí své podivné reakce na své právě narozené děti, když vypráví, jak se před očima městského průvodu propadl do sklepa či jak se jej někteří rohatí a rozzuření pacienti snažili zlikvidovat, není snad možné se nepobavit. James Herriot je autor, jemuž po přečtení knih toužíte podat ruku a popovídat si s ním.

fanciulla
03.12.2013 5 z 5

Prekvapilo ma ako jednoducho žil pán doktor, obyčajné lavice pri kuchynskom stole, šatníková skriňa, čo držala zavretá len pomocou ponožky, malé izbičky. Ale nikde ani stopa po rozmrzelosti, závisti či reptaní na ťažký život. Dýcha z toho láska k ľuďom i zvieratám a humor. Krásne čítanie, kam sa hrabú trilery a horory a podobné nezmysly. O to krajšie, že sú to reálne príbehy.
Ale tá obálka, tak tá je jednoducho strašná. Keby som na knihu narazila v knižnici, určite si ju nepožičiam a to by bola škoda.

Skip
14.11.2012 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení. Akorát si myslím, že Herriotovi moc nejde popis krajiny, i když si myslí, že ano. V těch popisech zbytečně sládne, jak se začne rozněžňovat, a pokud má být krajina drsná, vyjde mu z toho jen kus holé skály - na to není potřeba víc než dvě slova. Nebo když jsem četl: "Vzduch byl měkký a křehký." To jsem měl docela dost. Naštěstí těch popisů a podivných přirovnání není přespříliš, takže se to dá celkem zvládnout.

leami
03.09.2012 5 z 5

Herriota člověk musí milovat. A všechny jeho knihy jsou tak krásné - veselé, dojemné a plné lásky.